banner614

YASAĞA UYMAYANA CEZA KESİLECEK

banner619

Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bugün Vali Cevdet Atay başkanlığında gündemdeki konuları ve yeni koronavirüs önlemlerini görüşmek üzere toplandı. Toplantıdan Düzce’nin bazı cadde ve sokaklarıyla, otogarlar, pazaryerleri ve otobüs duraklarında sigara içilmesi yasaklandı.

banner846
Gündem 12.11.2020, 13:27
7985
YASAĞA UYMAYANA CEZA KESİLECEK
banner844

Konu ile ilgili valilikten yapılan açıklamada içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulmasının önemi vurgulandı.

Açıklamada, “Ancak özellikle vatandaşlarımızın kalabalık şekilde bulunduğu/bulunabileceği cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğinden bahisle/bahanesiyle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görülmektedir. Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşımaktadır.” İfadelerine yer verildi.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak 12 Kasım Perşembe gününden itibaren maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Spor Sokak, Gaziantep Caddesi, İstanbul Caddesi, Atatürk Bulvarı, Kızılay Meydanı, Anıtpark Meydanı, Belediye Meydanı ve bunlarla bağlantılı olan cadde ve sokaklar ile tüm pazaryerlerinde, otogarlarda ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirildi.

YASAĞA UYMAYANA CEZA KESİLECEK

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlara uyulmaması halinde ve her seferinde ayrı ayrı olmak üzere; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3.150,00 TL, Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince 392,00 TL, idari para cezasıyla; Maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi uyarınca kolluk kuvvetlerince 900 TL idari para cezası uygulanacağı vurgulandı.

Yorumlar (17)
Köylü 8 ay önce
Madem bu kadar insan sağlığı düşünülüyor sobalardan niye kurtulamadık heryer sis bombası gibi
Düzceli 8 ay önce
Ewt hemşiriler ve doktorlar ağız ağıza konuşuyor Atatürk devlet hastanesi denetlensin
Sağlıkçı 8 ay önce
Hastanenin etrafında icenede ceza verin kantinde mesai tamamliyor sigara icen memur.hastane icindede iciyorlar idarede biliyor yum gözü
Endiseli 8 ay önce
Nerde icebiliniyor bu sigara
Düzceli 8 ay önce
şehrin sonuna doğru yürü orda içersin
Yolcu 8 ay önce
Minibüs şoförleri bile doğru düzgün maske takmıyor. Kiminin burnu açıkta, kiminin çenesinde... Düzgün takanlar azınlıkta. Sadece kural koymak yetmiyor, denetim de önemli.
Ahmet Yılmaz 8 ay önce
Yerinde bir karar.Umarim denetimler hemen başlar. Kamusal alanda sigara yasağı halk sağlığı açısından da önemli, inşAllah mevzuat haline getirilip covid 19 bittikten sonra bile devam eder
Adnan 8 ay önce
Daha neresi kaldı
adamın teki 8 ay önce
Valilik bahçesi serbest mi sayın valim?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu