banner851

banner614

YAŞAYANLAR NE DİYOR?

banner619

Trafiğe kapatılması için tarih verilen ve yeni bir görünüme kavuşacak olan İstanbul Caddesi için hem vatandaşlar hem de esnaf umutlu. Ramazan ayının ortasından itibaren araç trafiğine kapatılacak Düzce’nin en işlek caddesinde uygulanacak proje için “Geç bile kalındı” yorumu yapıldı.

banner846
Gündem 15.05.2017, 16:08 15.05.2017, 18:08
4406
banner844

15 yıldır Düzce’nin gündeminde olan ancak sadece söylemde kalan İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatılması konusunda sonunda somut adım atılıyor. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Belediye başkanlığında jübilem olacak.” dediği İstanbul Caddesi Projesi için kesin tarih verdi ve Ramazan ayının ortasında caddenin trafiğe kapatılacağını açıkladı. İstanbul’un ünlü İstiklal Caddesi gibi ortasından tramvay geçecek projenin detayları belli olurken, bu yeni düzenlemenin şehir hayatını ve esnafı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. 

Öncü Haber ekibi de merak edilenlere yanıtı projenin hayata geçeceği cadde üzerinde aradı ve vatandaş ile esnafa “İstanbul Caddesi’nin trafiğe kapatılması konusunda düşünceleriniz neler?” diye sordu.

Vatandaş memnun
Görüşünü aldığımız vatandaşların tümü projeye destek verdi ve “Çok güzel olur” dedi. Esnaf açısından baktıklarında ise kimi ‘Etkilemez’ kimisi ise ‘Olumsuz olur’ görüşünü savundu. İşte yorumlar:

“Bence iyi olacak. Hoşuma da gitmiyor ama aslında ulaşım rahatlayacak. Esnafları baya etkiler kötü anlamda diye düşünüyorum. Ama bilemiyorum da.”

“Bence çok güzel olur. Esnafı da etkilemez eğer akşamları giriş-çıkış için girişleri bırakılırsa esnaf için daha hareketli olacağını düşünüyorum. Trafiğe kapatılırsa esnaf için daha iyi olur. Yürüyüş yolu gibi olursa çok güzel olur düşünsenize Adapazarı Çark Caddesi’ni. Onun gibi bir şey olacak. Bence yapılması için geç kalınmış bir proje. Hatta çay kenarlarını da daha fazla hareketlendirebilirler. Düzce hizmet bekliyor çünkü halen pek fazla bir şey yapılmadı.”

“Güzel ve daha rahat olur herhalde iyi olur yani. Esnafa da bir şey olmaz insanlar yine gelip geçecek daha iyi ve daha rahat olacak bence. Trafik böyleyken zor oluyor. Ben daha yeniyim burada ama böyle düşünüyorum çünkü daha rahat, güzel ve iyi oluyor.”

“Ticaretimizi etkiler mi etkilemez mi, zaman gösterecek”
Cadde esnafının yorumları da farksız değildi. Esnafların kararı olumlu karşıladığı görüldü:

“Bu konuyla ilgili biz esnaf olarak mutluyuz. Çünkü Düzce’de Spor Sokak ve Antep Caddesi olarak sıkıştık. Halkın da buna ihtiyacı var ve esnaf olarak bizim de buna ihtiyacımız var. Biz esnaf olarak bu durumdan mutluyuz. Esnaflardan da genel olarak tepkiler hep iyi yönde.”

“Aslında bir değişiklik olur, güzel olur diye düşünüyoruz esnaf olarak ama ticaretimizi etkiler mi etkilemez mi, alternatif yol nasıl olur ne gider tam kestiremiyoruz. Sonuçta burada yaşıyoruz hep burada değiliz alternatif yol da lazım. Ama burayı daha güzel bir ticarethane yapabilir mi veya caddemiz daha şık daha Düzce’ye yakışık bir hal alır mı bizim de endişemiz var ama güzel olacak diye düşünüyoruz. Ama bizim düşüncemiz olumlu yansıyacağı yönünde. Ama tabii bunu yaşayıp göreceğiz.”

“Bu proje için geç bile kalındı önceden olması gerekiyordu. Çok iyi olur halkımız ve esnafımız için. Esnafımız için de güzel olur. Güzel bir şey olacak hele ki bir de ortadan tramvay geçerse süper olur.”

Yorumlar (20)
Yerli 4 yıl önce
Herşeye karşı çıkmayın kardeşim. Oneri ve fikirleriniz varsa yazın belediyeye kaleminizi tutan mi var? Bu isi keleş değilde başkası yapsa iyiydi ama napalim
düzceli 4 yıl önce
yap kalıcı konutlara vatantaş gitsin gelsin
düzceli 4 yıl önce
yakar sizi kira paraları 5 15 isterler sonnra ver yansın dersiniz dişardan gelir tutralar sonra görürsün
m.yıldırım 4 yıl önce
Düzceli hemşehrilerim bu projeye kesinlikle inanasım yok! zaten yollarımız yol değil, trafik yeterince sıkıntılı eeee birde ana caddeyi kapatın sonrası bu vatandaşa işkence! VAllahi hizmette (işkencede) sıkıntı yok:)) filmin adı SonRANT.
Hale 4 yıl önce
Caddeyi kapatacaktinizda hastaneleri emniyeti oraya niye yaptiniz.altenatif y neresi acaba.gostermelik seylerle oyalamayin.donsun bakalim o tranvay merkezin etrafini.
Falanfilan milan 4 yıl önce
Belediyenın önunede cok katlı otopark yaparsın oh be ne güzel dünya
TİKİİİİİİİİ !!!!! 4 yıl önce
YAKIŞIR... :)
81. cadde 4 yıl önce
Destek bekliyoruz. Belediye meclisine sorun araştırsinlar. İstanbul caddesi bolu caddesi gaziantep caddesi isimleri değişsin... Duzce ye özgü isimler verilsin. 12 Kasım caddesi 81. Cadde konuralpbey caddesi akcakocabey caddesi pelemir caddesi yeşil düzce caddesi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın