banner851

banner614

YAŞLILARA SESLENDİ: MECBUR KALMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN!

Yaşlı vatandaşlara mecbur olmadıkça ‘Dışarıya çıkmayın’ uyarısı yapan Düzce Valisi Cevdet Atay, “Düzce’de her tarafta artış var. Bunun önüne geçmenin bir tek yolu ve yöntemi var; kendimizi bu virüsten koruyacağız.” dedi.

banner619
Gündem 11.11.2020, 14:17 11.11.2020, 18:04
2868

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında merkeze bağlı Gümüşpınar Köyü Orman Fidanlığı’nda düzenlenen fidan dikme etkinliğine katılan Düzce Valisi Cevdet Atay, gazetecileri sorularını yanıtladı. Koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Vali Atay, Düzce’de arta vaka sayısı nedeniyle vatandaşların daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Vali Atay, “Koronavirüs salgınıyla alakalı vatandaşlarımızı sürekli uyarıyoruz. Bu pandemi dünyada artıyor Avrupa ülkelerinde artıyor. Otomatikman bizim ülkemizde de artış var. Düzce’de de artış var. Bizim dikkat etmemiz gereken üç husus var ve her defa söylüyoruz. Gene söylemeye devam ediyoruz. Maskeye, mesafeye ve temizliğe dikkat edelim. Kalabalık ortamlara çok fazla girmeyelim.” dedi.

65 yaş üstü vatandaşlara seslenerek uyarılarına devam eden Düzce Valisi Cevdet Atay, şunları kaydetti:

“Buradan Düzce’deki yaşlı büyüklerimize, amcalarımıza, teyzelerimize sesleniyorum. Lütfen ihtiyaç olmadığı sürece dışarıya çıkmasınlar. Toplu taşımayı çok fazla kullanmasınlar ve kendilerine dikkat etsinler. Bu işin şakasının olmadığını görüyoruz. Dikkat etmek zorundayız. Bizim dikkat etmemiz gereken hususlar; herkes maskesini takacak, herkes temizliğine dikkat edecek ve kalabalık ortamlardan hep beraber uzak duracağız. Fabrikalarımızın işemesini istiyorsak iş yerlerimizin açık kalmasını işlerimizin düzgün gitmesini istiyorsak lütfen bu kurallara uyalım. Başka çaremiz yok arkadaşlar. Artış anlamında sordunuz Düzce’de her tarafta artış var. Bunun önüne geçmenin bir tek yolu ve yöntemi var; kendimizi bu virüsten koruyacağız.”  

banner844
Yorumlar (7)
Genclik 11 ay önce
Sadece yaşlılar mı merkezde polisi gören maske takıyor kurallara uyan yok yasaklar gelmediği sürece vaka sayısı deil ölüm sayısı daha cok olucak düzce böle devam ederse ilk sıraya girer
Sağlıkçı 11 ay önce
Sn Valim geçen balkonunuzun karşısındaki meydanda kermesler vardı.Hiç tepki gelmedi be ya hayrolsun
Aziz milletmiş 11 ay önce
Deprem de elimiz de büyük koz var "Göçük altında kalmamak".
Gg 11 ay önce
Uzun reklamları okumak zor oluyor. Kısa tutarsanız en azından okumuş oluruz.
Düzceli 11 ay önce
Bu kadar artış var ise halk da kurullara uymuyorsa yasak kararını kim alacak ? Her il önlem alıyor ufak da olsa Düzce de neden yasaklar gelmiyor ? Vali olarak sizin göreviniz değil mi peki ?
Vatandaş 11 ay önce
Sayın valim hep halktan istiyorsunuz da diğer illerin çoğu bazı uygulamara geçti bile siz neyi bekliyorsunuz acaba
Vatandaş 11 ay önce
Yaşlılar: Tmm