banner851

banner614

YAZ SAATİ KARMAŞASI

Yerel seçimler nedeniyle bu yıl yaz saati uygulamasına 1 gün gecikmeli geçilecek. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta saatler 31 Mart Pazartesi günü 03.00'dan itibaren 1 saat ileri alınacak. Fakat bu durum saati cep telefonlarından takip edenler için seçim günü sıkıntı yaratabilir.

banner619
Gündem 29.03.2014, 12:23
273
YAZ SAATİ KARMAŞASI

Saatler bu yıl bir gün gecikmeli olarak ileri alınacak. Gün ışığından daha fazla yararlanmak için bütün yurtta saatler 31 Mart Pazartesi günü 03.00'dan itibaren 1 saat ileri alınacak. Haliyle aklınız karışabilir. Özellikle de cep telefonu saatinize sakın güvenmeyin. Zira cep telefonları uluslararası saat ayarlamasına uyarak bizden bir gün önce saat değişikliğini otomatik yapmış olacak. Seçim sabahı bu anlamda karışıklık yaşayabilirsiniz.


Akıllı telefonlar ve bilgisayarlardaki saatler otomatik olarak değişiyor. Haliyle seçimlerin yapılacağı pazar günü cep telefonunuzdaki saat bir saat ileri olabilir. Seçimlerde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız buna dikkat edin.


Elektronik cihazlarla ilgili bir diğer uyarı da seçim esnası için yapıldı. Oy kullanma işlemi sırasında kamera ile görüntü alınması yasak olduğundan oyunuzu kullanırken cep telefonunuzu sandık başkanına teslim etmeniz gerekiyor. Oy verme işleminden sonra tekrar telefonunuzu alabiliyorsunuz. Oy sayımı yapıldıktan sonra dilerseniz sonuçları cep telefonunuzla fotoğraflayabilirsiniz. Bu fotoğraflar daha sonr ayapılacak itirazlarda delil olarak sayılabilecek.

 

Haber;P.Yıldırım

banner844
Yorumlar (0)