banner851

banner614

YAZIN ACI BİLANÇOSU

banner619

Türkiye genelinde Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında, akarsu, göl, gölet, baraj, su kanalı ve denizlerde 218 kişi boğuldu. Yılın ilk dört ayında ülke genelinde 46 kişi boğuldu. Düzce, iki boğulma vakası ile istatistiki verilerde yerini alırken, Emniyet genel müdürlüğü tüm illere uyarıcı yazı gönderdi.

banner846
Gündem 23.08.2015, 15:23
3576
YAZIN ACI BİLANÇOSU
banner844
Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre yılın ilk 4 ayında toplam 46 kişi boğuldu. Ocak ayında 3, Şubat’ta 7, Mart'ta 8, Nisan'da 28 kişi boğularak hayatını kaybetti. Nisan'daki 28 boğulmanın 23'ü Şanlıurfa'da yaşandı. Vakalar havaların ısınmasıyla birlikte arttı.
Ülke genelinde Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında, akarsu, gölet, baraj, su kanalı ve denizlerde 218 kişi boğularak hayatını kaybetti. Mayıs-Haziran ve Temmuz aylarında en çok boğulma olayı İstanbul (27), Mersin (21) ve Adana'da (18) yaşandı.En çok boğulma olayının yaşandığı ilk 5 il arasında Antalya (17) ve Hatay da (16) bulunuyor. Düzce’de iki boğulma vakası ile haritada istatistik verilere girdi.
Emniyet tedbirlerini arttırdı
Emniyet Genel Müdürlüğü, Haziran ayında tüm illere genel müdürlük imzasıyla boğulma vakalarının önüne geçilebilmesi için uyarıcı bir yazı gönderildi. il emniyet müdürlüklerinin bu yönde çalışma yapmasının istendi.
Emniyet, belediyelerden, halka açık plajların ve buralardaki iş yerlerinin denetlenmesini, uyarı levhalarının kontrol edilmesini ve eksik varsa tamamlanmasını, cankurtaran hizmetleri gibi sorumluluklarını yerine getirilmesini isteyerek, boğulma vakalarının önüne geçmek için sivil toplum kuruluşları, AFAD, belediyeler, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleriyle ortak çalışma da yürütme talimatı verdi. 7 adet kamu spotu ve 9 bin 661 adet afiş ile uyarı yapıldı. 
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu