banner851

banner955

YENİ BAKAN KİRİSCİ…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti. Cumhur Başkanlığı kararnamesi ile Bakanlık görevine Vahit Kirişci getirildi.

Gündem 04.03.2022, 01:34
1977
YENİ BAKAN KİRİSCİ…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevinden istifa etti.

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Bekir Pakdemirli’nin yerine Tarım ve Orman Bakanlığı görevine Vahit Kirişci getirildi.

VAHİT KİRİŞCİ KİMDİR

Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960’da, Kahramanmaraş’ta doğdu. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem’de aynı Komisyon’un Başkanlığına yeniden seçildi.

İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

banner844
Yorumlar (9)
Madur 7 ay önce
Vaybe demekki bizim bir bir tarım bakanımız varmış hayret beeeee
halk 7 ay önce
o volvolar alınır birgün
halk 7 ay önce
bi ülkeyi bitireceksen ekonomiyi tarımı ve askeriyeyi bitireceksin...
duyarlı vatanvatandas 7 ay önce
tarim arazilerini birilerine peşkeş çekilirse osb müdürümüz 2 milyonluk volvo ya biner faruk bey konuralpte villa alırsa ddaahaa çok isimler değişecek herşeyi bir zamanı olur
vatandaş 7 ay önce
sadullah bey size 1 ay önce yorum yazmıştım faruk özlü osb nin genişletilmesini bakan beye verdiğinde imzalamadigi sonra baskı ve imzaladı cumhurbaşkanımız kızdı sonuç bu
halk 7 ay önce
o zeytinlikler sana .......
Şampiyon 7 ay önce
Akp nin her politikasında olduğu gibi 20 sene sonunda tarım politikası da tamamen çoküktür…..
Apsuva 7 ay önce
Geç bile kalındı görevini tarımı bitirerek yerine getirdi.şimdi kimin canını yakacak acaba,,,,,,,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık