banner851

banner955

Yeni Başkan'ı bekleyen bir sorunda çöp

Yerel seçimlere az bir süre kala Düzce'nin sorunları da mercek altına alındı. Düzce'nin bir sorunu da çöplerin toplanacağı bir alanın bulunmaması.

Gündem 14.02.2009, 10:33
200
Yeni Başkan'ı bekleyen bir sorunda çöp
banner1032

Kurugöl davasıyla gündeme gelen Düzce'nin çöp toplama sorunu yerel seçimler öncesinde bir kez daha ortaya çıktı. Seçimleri kazanacak yeni Başkan'ı bekleyen bir konuda Düzce'nin çöp sorunu.

Çöp sorunu ilk olarak Kurugöl de çöp toplama tesisi kurulması konusunda mevcut Başkan Mehmet Keleş tarafından gündeme gelmiş ama yapılan itirazlar ve açılan yürütmeyi durdurma kararının mahkeme tarafından onaylanması Kurugöl'ün çöp toplama alanı olmasına izin vermemişti.

Davada verilen yürütmeyi durdurma kararıyla birlikte Düzce'nin çöp toplama sorunu uzun süredir gündemi meşgul etmezken hala çöplerin dökülmesi konusunda ilçelerde ve merkez de sorunların yaşanması ise bu konunun ciddiyetini koruduğunu gözler önüne seriyor.

Partilerin yerel seçimlere katılacak adaylarının bu konu hakkında şimdiye kadar açıklama yapmadığı da görünürken yeni Başkan'ın bu konuda da çalışma başlatması bekleniyor. Düzce'nin çöp toplama sorunu konusunda ne tür önlemler alınabileceği ya da bu konuda neler yapılabileceği ise yapılacak 29 Mart yerel seçimlerin ardından koltuğa oturacak yeni Başkan'ın konuya bakış açısıyla birlikte belli olacak.

banner844
Yorumlar (0)
14
kapalı