banner851

banner614

"YENİ BİR DELİL BULUNMUŞSA TEDBİR ALMAYACAK MIYIZ?"

banner619

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aralarında Gümüşova Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu’nun da aralarında bulunduğu görevden uzaklaştırılan kaymakamlarla ilgili “Soruşturma açılmış, mahkeme beraat kararı vermiş, siz de herhangi bir eksiklik görmemişseniz, yerine iade edersiniz. Ama sonra kişinin hakkında yeni bir delil bulunmuş. Ne yapmamız lazım? Tedbir almayacak mıyız?” dedi.

banner846
Gündem 10.09.2020, 18:00 11.09.2020, 11:56
3427
"YENİ BİR DELİL BULUNMUŞSA TEDBİR ALMAYACAK MIYIZ?"
banner844

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 106. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni’nde bir süre önce terör örgütü FETÖPDY soruşturması kapsamında açığa alınan kaymakamlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gümüşova Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu ile bir vali yardımcısını da kapsayan FETÖ soruşturması çerçevesindeki görevden almalarla ilgili Soylu, şöyle konuştu:

“Kimini açığa aldık, kimini de pasif göreve aldık”

“Bir süredir gündemde tutmaya çalıştıkları saçma iddialarına dayanak yapmaya çalıştılar. Hem eksik ve yanlış bilgiyle hem de maksatlı olarak yapılan bu yorumların tamamı yalandır. Yapılan bu işlemin de buna delil olacak hiçbir tarafı yoktur. Olayın aslı şudur devletin istihbarat birimlerinin FETÖ'ye yönelik olarak uzun süredir devam eden büfe, ankesör, operasyonel hat gibi, mahrem imam operasyonları gibi istihbari ve daha sonra da yargıya intikal etmiş çalışmaları ve idari soruşturmaları var. Veya yargıya intikal edecek çalışmalar var. Biz de dosyasına bakar soruşturmanın selameti ve idari sürecin gereği önce bu kişileri açığa alırız. Sonra mahkeme bir karar verir. Bu arada da müfettişlerimiz tarafından da idari soruşturmalar tarafımızdan da yürütülür. Bu kişilerin hepsi benim bildiğim kadarıyla 2008-2009-2012 belki 2013'te yani hesap ettiğimiz gibi 8 ile 12 yıllık kaymakamlardır. Bu hadiseyi saçma sapan iddialara delil yapıp, çalışanlara bizim o zaman söylediğimiz net ve açıktır. Soruşturma açılmış, mahkeme beraat kararı vermiş, siz de herhangi bir eksiklik görmemişseniz, yerine iade edersiniz. Ama sonra kişinin hakkında yeni bir delil bulunmuş. Ne yapmamız lazım? Tedbir almayacak mıyız? Bundan yaklaşık 1,5 ay önce 15 kaymakamımızın kimini açığa aldık, kimini de pasif göreve aldık.”

“15 Temmuz'u kim unutarak işlem yapıyorsa o haindir”

“15 Temmuz'u bizim unutmamız mümkün değildir.” diyen Soylu, sözlerine şöyle devam etti: “Burada tekrar söylüyorum. 15 Temmuz'u kim unutarak işlem yapıyorsa o haindir. Bu dinamik bir süreçtir. Bu süreçlerde kendilerine rol biçmeye çalışan sahte kahramanlardan bıktım. Biz gereğini yapıyoruz, titizlikle yapıyoruz. Ama anlamak istemiyorlar. Çünkü gözlerini hırs bürümüş. FETÖ ile mücadele ediyoruz, FETÖ'cüler saldırıyor, Oda tv saldırıyor, Cumhuriyet gazetesi, Birgün gazetesi saldırıyor. Ana muhalefet sözcüleri saldırıyor. Bu kaymakamların hiçbiri göreve yeni getirilmedi. Türkiye'de FETÖ soruşturmalarını iki kurum yapar, birisi emniyet birisi de yargıdır. Burayı sulandırmak, bu soruşturmaları akamete uğratmak, bu kurumları ayrı ayrı zayıflatmak için ellerinden geleni yapmak istiyorlar.”

Yorumlar (5)
tek vatan 10 ay önce
süleyman soylu adil bir adam ve akp geldi geleli başa turkiyenin diğer ülkeler in gözünde yenilmesi kolay lokma olmadığı ortaya çıktı masaya yumruğunu koyan bir liderimiz var nankör olmayın kıymet bilin ahirette hesabı sorulur bu nankorlugun
Duzceli v. 10 ay önce
Hapse girenleri neden dışarı çıkarıyorsunuz çıkanlar yine şirket kurup devlet aleyhine işler peşinde
Aziz 10 ay önce
Yanarım Yanarım da Oda tv,Birgün,Cumhuriyet gibi Ergenekon'cu Kemalist Faşistlerin 'Fetö'cü' olduğuna yanarım :)
Tükendiniz 10 ay önce
Sonunuz yakin yediginiz ictiginiz sizin olsun. Da kaçirdiklariniz üstünüze yaptiklariniz geri gelecek, hazineye sözüm ona reisten benzinciye kadar, eee o kadar cezaevi yaptirdiniz tadina bakmak ta nasip olur her halde. Kaçis yok.
Benzinci kim? 10 ay önce
intihar edenin kocasi mi yoksa?
18°
hafif yağmur