banner851

banner955

‘YENİ HAT BAYRAM ÖNCESİ HİZMETE GİRECEK’

Düzce Belediyesi kent merkezindeki bazı bölgelere su ulaşmaması nedeniyle yaptığı bilgilendirmede, arıtma tesisine ilave su taşıyacak yeni hattın Kurban Bayramı öncesi hizmete alınmasının kararlaştırıldığını bildirdi. Ayrıca suyun sair gerekçelerle kullanılmasının hak mağduriyetlerine sebep olduğu vurgulanarak, Düzceliler’e duyarlılık çağrısı yapıldı.

Gündem 05.07.2022, 11:49 05.07.2022, 14:54
2569
banner986

Düzce şehir merkezine tekrar temiz su ulaşması için günlerdir süren yoğun mücadele devam ediyor. Düzce Belediyesi Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün direktifleri doğrultusunda alternatif çözümleri kısa sürede uygulamaya koyan belediye ekiplerinin gece-gündüz süren yoğun mesaisi sonucunda birçok bölge suya kavuştu.

Ancak hala basınç kaynaklı sıkıntılar nedeniyle musluklarından su damlamayan mahalleler var. Bu durumla ilgili yazılı bir açıklama yapan Düzce Belediyesi ‘Önemli duyuru’ başlığı altında şu bilgilendirmeleri yaptı:

“Yaşadığımız elim sel afeti sonrası şehir şebekesine verdiğimiz temiz içme suyu, su basıncının yetersiz olması sebebiyle merkeze uzak ve yüksekte bulunan mahallelerde yaşayan kent sakinlerimizin ihtiyacını karşılamaya yetmemektedir.

Bu vesileyle hali hazırda ihtiyacın karşılanması için şebeke hattına ikame kullandığımız 5 su tankeri sayısını 12'ye çıkarmış bulunuyoruz. Ayrıca İtfaiye Başkanlığı’mız koordinasyonunda tankerlerle temiz su taşıması devam edecektir.

Mağduriyetlerin yaşanmaması için arıtma tesisine ilave su taşıyacak yeni hattın planlaması yapılmış ve Kurban Bayramı öncesi hizmete alınması kararlaştırılmıştır.

Aslen, arıtma üzerinden şehir şebekesine verilen su miktarı yeterli olmasına rağmen vatandaşlarımızın şebekelerine ulaşan suyu depolarını doldurmak, bahçe sulamak ve sair gerekçelerle kullanmak istemesi hak mağduriyetlerine sebep olmaktadır.

İlgili gerekçelerle şebeke suyunu kullanan kent sakinlerimizin belirli bir süre ilgili kullanım amaçlarına yönelik tüketmemelerini istirham ediyoruz.”

banner844
Yorumlar (10)
Ey belediye 1 ay önce
Ey belediye milleti rezil ettiniz. Yıllardır hiçbir önlem almamışsınız. Vatandaş zararda. Su faturalarını iptal edin ve elektrik kesintisi yüzünden çöpe giden gıdalarımızı temin edin.! Öncü sende yayınla ve sorgula lütfen. Tokide rezil olduk.hazır suya harcadıklarımız, çöpe giden gıdalarımızı kim tazmin edecek.??
Halk 1 ay önce
Bu sular ne zaman gelicek acaba artik biktik ya kucuk sanayide dukkanda susuzluk cek kultur mahhellesin de susuzluk cek nedir bu yaaa yeter artik bir an once verin su suyuda insanlar bir kurtulsun hani
aitor 1 ay önce
Bu açıklamayı yapan şahıs akıl ve mantık yoksunu olmalı. Su var da herkes bahçe mi suluyor?
BAŞKAN 1 ay önce
olmadııı puanlar gittiii
Cash81 2 ay önce
Sucu millete mi atıyorsun beceriksiz belediye
vatandaş 2 ay önce
bahane değil çare istiyoruz!
Suuuu... 2 ay önce
Sular çeşmeden aktı da sanki birde depomu dolduracaz çeşmeden akmayan suyla
Kemal 2 ay önce
Taşıma suyla değirmen dönmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31
açık