banner851

banner614

YENİ KABİNE PAZARTESİ AÇIKLANACAK

Yapılan seçimlerin ardından kurulacak yeni kabine merakla beklenirken kabinenin ne zaman oluşturulacağı da netlik kazandı. Yeni kabinenin 9 Temmuz Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Ayrıca bakanlık görevine kesin gözüyle bakılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün çeşiti bakanlık görevlerinde ismi geçiyor.

banner619
Gündem 04.07.2018, 12:32 04.07.2018, 16:30
1177

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili Seçimlerinin kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından kurulacak yeni hükümete ilişkin takvim de belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Temmuz Pazartesi günü saat 16.00'da Meclis'te yemin edecek. Yemin töreni sonrasında da aynı gün Beştepe’de saat 18.00’de Yeni Hükümet Sistemi’ne geçiş töreni yapılacak. Ardından akşam yemeği verilecek ve sonrasında yeni kabine açıklanacak.

Bakanlık görevine kesin gözüyle bakılıyor
Erdoğan’ın yeni dönemde 21’den 16'ya düşen bakanlıklar için yoluna kimlerle devam edeceği merak ediliyor. Açıklanacak yeni kabinede Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Hem ülkeye hem de Düzce’ye önemli katkılar sağlayan Bakan Özlü’nün çeşitli bakanlık görevlerinde isimi geçiyor.

Hem tecrübeli hem projeleri konuşuldu
Yeni sistemde milletvekili olmayan isimlere bakanlık görevinin verileceği bilinirken Bakan Özlü’nün milletvekili olmayan isimler arasında olması yeni kabinedeki yerini sağlamlaştırdığı şeklinde yorumlanıyor. Ayrıca bakanlık görevine gelecek isimlerin tecrübelerinin de göz önünde bulundurularak oluşturulacak yeni kabinede Bakan Özlü’nün şansının yüksek olduğunu seçim döneminde de sık sık projelerine yer verildiği seçim kampanyaları da yerini koruyacağına işaret ediyor.

Bakan Özlü’nün yanı sıra bakanlık görevine diğer isimlerde merak edilirken oluşacak yeni kabinede Düzce eski Valisi şimdi ise İstanbul Valisi Vasip Şahin’in isminin de İç İşleri Bakanlığı görevinde adının geçtiği konuşulan konular arasında yer alıyor.
 

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
Hayirlisi 3 yıl önce
Duzce de yasanan oy kaybi sonrasi
Zor gorunuyor
ibrahim 3 yıl önce
Gerçektende partller üstü bir kişilik.tüm çevreler tarafından sevilen,sayılan,takdir edilen birisi.Memleketi Düzce için elinden gelini yapmaya çalışıyor.Yatırımcıları da çekmeye uğraşıyor.Düzcespor u seven.Bakanlığın hakkını vermeye çalışıyor.İnşaAllah tekrar bakan olur.
İNŞALLAH KABİNEDE OLUR 3 yıl önce
ÖZLÜ OLMAZSA DÜZCE HAPI YUTAR DEMEKTİR, AVNİ AKYOL, NECMİ HOŞVER VE FARUK ÖZLÜ DÜZCEYE HİZMETLERİ OLAN SİYASİLERDİR.