banner851

banner614

YENİ ÖĞRENCİLER 'UMUTLU'

banner619

Düzce Üniversitesi'ne kayıt için gelenlerin çoğunluğu, Düzce'ye ilk kez geldiklerini belirtirlerken, tercih nedenleri içinde İstanbul'a yakın oluşunun kendilerini "cezbettiğini" söylediler. Oysa öğrencilerin ailelerinin tek derdi "yurt konusunda yaşanan sıkıntılar."

banner846
Gündem 04.08.2015, 17:16
2851
YENİ ÖĞRENCİLER 'UMUTLU'
banner844
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında lisans ve ön lisans programlarını kazanarak Düzce Üniversitesini tercih eden öğrenciler bir yandan kayıt işlemlerine devam ederken bir yandan da barınma problemlerini çözmeye çalışıyor..Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, özel yurtların barınma ihtiyacını gidermeye yönelik çabalarının sürmüş olmasına rağmen, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)'nun kapasitesinin yeterli olmadığının görüldüğünü belirtmeden edemedi..

Üniversiteye kayıt için Düzce'yi tercih eden öğrencilere ve ögrenci ailelerine"problem yaşayıp yaşamadıklarını" sorduk.Öğrencilerden bir çoğu Düzce'yi tercih etme gerekçeleri olarak İstanbul'a yakın olmasının yanında Düzce'nin yeşili bol tabiat güzelliğinin etken olduğunu belirttiler. Düzce'nin yeni öğrencilerine "ilk intibalarını" sorduk. Kayıt için anne ve babasıyla  Düzce Üniversitesine gelen Ayşegül Özen'e "Düzce'yi ve Üniversiteyi sorduk: Çocunu kayıt için koşuşturan Habip Veli adlı öğrenci velisine de "ne gibi problem yaşadığını sorduk.

Ailelerin en büyük derdinin "barınma konusu" olduğu gözlenirken, Kredi Yurtlar Kurumu'nun barınma konusunun çözümlenmesi konusunda Düzce'de yeterli çabayı sergilemesi isteniyor.  
 
Yorumlar (8)
İsteyen istediği yerde... 6 yıl önce
Zinasını yapabiliyor.Sıkıntı yapmayın arkadaşlar..25000 öğrenci varsa iddia ediyorum 20000i boşuna okuyor.Sırf tatil amaçlı,gezme tozma amaçlı..SOnra herkes evine işsiz olarak dönüyor...
KAMİL 6 yıl önce
Düzcede ki Üniversitenin öğrenci sayısına bakılırsa yurt ve konuk evi sayısı yeterli panik yapmaya gerek yok
Veliler yurt diyor ama.. 6 yıl önce
Okullar başlayınca sevgili bulan kız ya erkek farketmez 3 ay sonra yurt çok bunaltıcı yaa ayrı eve çıkacaz der.Sonra karı koca gibi suni ortamlar oluşur.Anne babada zannederki yavrum okuyor.Yavrun okumuyor amca dost hayatı hayatı yaşıyor elalemle..
Arda tan 5 6 yıl önce
Her konuk evi yazani yurt olarak kabul ederseniz ve bunlara on ayak olup universitenizde stand actirirsaniz. Onlarin suclarina ortak olursunuz konuk evleri ogrenci konaklatamaz yonetmelik geregi... Sayin gence duyrulur...
Arda tan 4 6 yıl önce
Zamaninda turizm muduru otel yok otel yetmiyor diye nagra atardi duzce otel dolu yeterli kalacak insan yok... Simdide basladi rektor, rektor yardimcisi yurt ta yurt... Adim basi yurt olmaya basladi bir cogu bos kalacak sok yil gecmeden...
Arda tan 3 6 yıl önce
Kyk sonuclari okullarin baslamasina cok az bir vakit kala aciklanir sonra cok sayida ogrenci adi yurt bile olmayan evlere mahkum olur... Kalici konutlarda bir evde 6 ogrenci daire tutmak zorunda kalir!..
Arda tan2 6 yıl önce
Ogrenci veli naapsin ozel yurda kayit olamiyor yillik anlasma yapiyor butun yurtlar kyk yurduna yerlesebilme ihtimali ile bekliyor herkes ozel yurtlar hep bos kimse bosa konusmasin veliler umutla bekliyor kayit yapamiyor!
Kalıcılı 6 yıl önce
Kalıcı işyerlerini tınercı hırsız ların barınma yeri olarak kurtarıp ögrencı barınma yeri yaparsaksak sorun biraz olsun cözülür buda şu an ki özel idare yöneticilerin berceriksizligi ile almaz o zaman sorun devam eder
25°
açık