banner615

banner614

banner701

YENİ TEDBİRLER YOLDA

banner619

Bilim Kurulu toplantısının ardından konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının etkisini arttırdığı Düzce’de vaka sayısının yüzde 99 oranında arttığını açıkladı. Vaka sayısının 5 bini geçtiği Düzce’de durum alarm verirken yeni tedbirler gündemde.

Gündem 29.10.2020, 11:24
13980
YENİ TEDBİRLER YOLDA
banner785

İstanbul’da düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınındaki son durumu değerlendirdi.

İstanbul’da vaka sayılarının ülke genelinin yüzde 40’ı olduğunu söyleyen Koca, “Durum bize olduğu kadar size de büyük sorumluluk yüklüyor. Son 7 gün, geçen ayın aynı dönemine göre İstanbul’da ortalama vaka artışı yüzde 85’den fazladır. Oran korkutucudur. İstanbul’da durumu kontrol altına alamazsak salgın korkutucu bir boyuta ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

DÜZCE’DE ARTIŞ YÜZDE 99!

Artış İstanbul’a günlük gidiş gelişlerin fazla olduğu şehirlerde de yüksek olduğunu belirten Bakan Koca, Düzce’de de artış oranının yüzde 99 olduğunu açıkladı.

Bakan Koca’nın ürkütücü açıklamasının ardından Düzce’de yeni tedbirlerin alınması bekleniyor. Son günlerde aratan ve sayısı 5 bini geçen vakaların ardından güvenlik güçlerinin denetim faaliyetleri de aralıksız devam ediyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (28)
DR Hoca 4 hafta önce
Ders: Corona
Uygulama: maske takan yok
Vaka:çook
Sonuç: Otur KAMİL SIFIR !
Esra A. 1 ay önce
Ya ne olcaktı insanlar test yaptırmak istiyorlar sembtom beklıyolar kimisinde belirti bile olmaya bılıyo ama dikkate alan adam bıde dıyo okullarda risk yok rısk evlerde rısk evlerdeyse covıdlılerle temaslıları aynı evde nasıl tutuyorsun yada temaslılara sırf belirti yok dıye test yapmıyorsun zaten boyle giderse düzce silinir heralde haritadan
Halk 1 ay önce
Tedbirlerin artması şart!!!!Herkes herşey çok normalmiş gibi rahat davranıyor,ancak yasak gelirse daha korunaklı olunur.yasaklar gelsinnn....
Hasta 1 ay önce
Ceza ve yaptırım son çare.Cezalar zaten çok yüksek.Önce tespitten başlanıp riskli olanı sonuç çıkana kadar eve göndermeyecen.Pozitif olan kişiyi de negatif olana kadar normal hayata döndürmeyecen.Bunun için de rapor/ istirahat/geçim için ödenek çıkarma kolaylığı sağlayıp son çare de cezai işleme başvurularak önü kesilebilir. Çalışmak zorunda olanlar var. Pozitif olanı 20 güne kadar rapor verip semptom göstermeyene test bile yapmadan maske ve mesafe ile normale dön demek ne kadar doğru.
Çakırlar 1 ay önce
Karınca gibi araçları koyarsan insanları temasın içine atarsan böyle olur..
Veli 1 ay önce
Olulların acılması yanlıştı.Vakalar patladı.Uzaktan egitim ile iyi gidiyordu.
Mehmet öneç 1 ay önce
Salgına karşı maske sosyal mesafe ve hijyen bunları yaptık mı yok maalesef her şeyi devletten beklemeyelim
Duzceli 1 ay önce
Tüm fabrikal tam gaz çalışıyor buda etmezmiş gibi servisler tıka basa dolu. Rezillik çalışmak zorunda olan insanlardamı yoksa işverendemi. Çalıştırıyorsun bağrı mesafeye hijyene servisleri dikkat et hak yiyenler iş verenler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık