banner851

banner955

YENİ TEKNOLOJİ MERKEZİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış kurdelesini AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın aralarında bulunduğu bakan ve milletvekilleri ile birlikte kesti. Erdoğan, buradaki konuşmasında Türkiye’nin savunmadan sağlığa, eğitimden yapay zekaya kadar her alanda kendi ayakları üzerinde durmak mecburiyetinde olduğunu belirtti.

Gündem 07.02.2019, 13:30 07.02.2019, 17:56
1512

ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır da katıldı.

Teknolojik bağımsızlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyada artık bağımsızlığın ölçüleri olan toprak, bayrak, millî para gibi kriterlere yenilerinin eklendiği bir döneme girildiğini vurgulayarak, bunların başında da teknolojik bağımsızlığın geldiğini kaydetti. Erdoğan, "Veri üretiminden güvenliğine, savunma, sağlık, eğitim, bilişim teknolojilerinden yapay zekâya kadar her alanda kendi ayaklarımızın üzerinde durmak mecburiyetindeyiz. Şayet biz bunu beceremezsek zorunlu olarak ipin ucu başka birilerinin eline geçecektir. Nasıl topraklarımıza hükmetmeden bağımsız olamazsak teknolojiye hâkim olmadan da bağımsızlığımızı sürdüremeyiz. Üstelik bizim, kendimizle birlikte, kalbini ve umudunu bize yöneltmiş tüm dostlarımıza, kardeşlerimize karşı da sorumluluklarımız var. Teknolojik bağımsızlığımız, işte bu sebeple de çok önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

"Ülkemizi uçururuz"

Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye’yi hep birlikte hedeflerine ulaştıracağız. Bu sadece benimle olacak bir iş değil. Ben siyaset olarak, ülkemin başındaki bir yönetici olarak varım. Sizler ise ilim ve irfanın temsilcileri olarak varsınız. Eğer bizler bütünleşirsek o zaman gerçekten milliyetperver, vatansever bir nesil yetiştirir ve ülkemizi uçururuz."

Konuşmaların ardından ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilgili bakanlar ve AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın aralarında bulunduğu heyetle ile birlikte kesildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (7)
Emre 4 yıl önce
Düzce teknoparka nezaman el atacaklar acaba? Atıl durumda bekliyor. Geçen öğrendiğime göre kiralara fahiş zam yapmışlar. Firmalar kiradan yakınıyor
haha 4 yıl önce
fahrı abım ıyı kurdele keser fındık ne olacak sen bolgene bak yıne el kalkacakmı meclıste
Zafer 4 yıl önce
Ben de Düzce de açıldı sanmıştım.Ankara haberini Düzcede niye yaparlar anlamış değilim
ipsiz recep 4 yıl önce
sırf fahri çakır ipi tuttu diye
Can 4 yıl önce
Başkanım;fahri çakırın düzce toplumunda karşılığı Yok bilesin
Akif 4 yıl önce
Fahri çakırla ancak rüyanda uçurursun
Serdar Gürler 4 yıl önce
ODTÜ yüde bitirdiniz ya size helal olsun yakında isminide değiştirirsiniz olur ilahiyat fakültesi önceleri millet gıpta ile bakarken şimdi dünya sıralamasında ilk 300,e giren üniversitemiz yokgeldiğimiz durumun ne kadar vahim olduğunu siz söyleyin
20
açık