banner851

banner955

YENİ YASA GELİYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni hal yasası ile gıda fiyatlarındaki artışın önüne geçileceğini belirterek, "Fiyatlar aracılardan kaynaklanıyor. Bu işi böyle götürmek mümkün değil." dedi.

Gündem 04.02.2019, 12:25 05.02.2019, 17:09
3573
banner1032

TRT canlı yayınında gündeme ilişkin sorular yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hazırlıkları yapılan yeni hal yasasıyla birçok sorunun önüne geçileceğini açıklayarak, "Üretici ile tüketici arasındaki istasyonlar maliyeti artırıyor. Fiyatlar aracılardan kaynaklanıyor. Bu işi böyle götürmek mümkün değil." dedi.

“KİMSE VATANDAŞIMIZI SÖMÜRMEMELİ”
Artan gıda fiyatlarıyla ilgili uyarılarını yineleyen Erdoğan, "Çarşı, pazar da 'markette fiyat böyle oldu, benim fiyatım da böyle olsun' diyerek onlar da vatandaşımızı sömürmemeli." diye konuştu.

“2040'A KADAR İSTANBUL'DA SU SIKINTISI OLMAYACAK”
İstanbul'un su ihtiyacıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

"Biz göreve geldiğimizde İSKİ tankerleriyle maalesef bazı yerlere su taşıyordu. Ama ben hep hatırlarım o çocukların annelerin ellerinde bidonlarla gidip o tankerlerden su aldığı dönemleri. Daha sonra ne oldu su istasyonları kuruldu hatırlayın. Bir endüstri oluştu oralardan giderlerdi parayla suyunu alırdı ve bununla da kalmaz küvetler o satın alınan suyla doldurulur onunla da banyosunu yapardı. Bu hale gelmiştik. Şimdi kalksın da bir CHP'li desin böyle bir şey yoktu. Bunları yaşadık İstanbul'da bunu bizlere yaşattınız. Ama biz geldik bir yılda bir defa bu işi ortadan kaldırdık. Düşünün 110 kilometre Istranca Dağları'ndan 180 kilometre de Melen'den İstanbul'a su getirdik. Bu getirdiğimiz suyla birlikte İstanbul susuzluktan kurtuldu ve suyuna kavuştu. 2040'a kadar da İstanbul'un ciddi manada su sıkıntısı olmayacak. Hava kirliliğini yine o günün bir gazetesi hiç unutmuyorum maske dağıtıyordu. Bunları bizim getirip şöyle ortaya koymamız lazım ve bundan da gücenmemesi lazım CHP'li dostlarımızın. Bu maskeler o zaman dağıtıldı. Niye? Hava kirliliği var herkes maskeleri ile sokağa çıkıyordu böyle bir dönemi yaşadık." (Kaynak: haberler.com)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (8)
MİSAFİR 4 yıl önce
SANAYİ VE TARIMDA KULLANILAN ELEKTRİĞE %57, DOĞALGAZA %40 , AKARYAKITA %40, KÖPRÜ OTOBAN ÜCRETLERİNE %120 KOYDUĞUN ZAMLARI GERİ ÇEK BAK BAKALIM FİYATLAR NE OLACAK O ZAMAN GÖRELİM SAYIN CUMHURBAŞKANIM
81 düzce 4 yıl önce
Biber 11 lira alma kardesim yeme kişin ortasinda yaz sebzesi meyvesi yiyeceksen elinide cebine sokacan uretici ne yapsin 1 liraya satiyo araci 2 liraya bir ust araciya 4 liraya satiyo hale gelirken nakliye oldu 6 lira halci 2de o eledi
YAVUZ0881 4 yıl önce
Asrın liderimiz sen bir sussan bu fiyatlar normale gelir şimdi tavan yapacak
Üretici 4 yıl önce
1. Üreticiyi destekleyin. Çüitçi ucuz mazot alsın.
2. İthalatı azaltın.
3. Aracıların ve komisyoncuların kar marjlarını düşürün.
4. Bazı tarım ürünlerinde ofis veya fifko sürekli desteklemealımları yapmalı.
Biraz düzelir belki
4.
Seçmen 4 yıl önce
16 yıldır ayni hikaye. Sanki bir değiği iki oluyor. Bu güne kadar neden yapmadın. seçim lafları
Düzce li memur 4 yıl önce
Bu hal yasası, yazın domatesin patetesin soğanın patlıcanın bollaştığı ay damı devreye girecek. Ne hal yasasıymış arkadaş. TMO nun Aralık ayında fındık alımana benzemesin bu iş
Serdar Gürler 4 yıl önce
Şimdiye kadar bu aracılar yokmuyduda şikayet ediyorsunuz maliyetler ne olacak yatlar 1 tl,ye mazot alırken çiftçi hala5,50 ye mazot alıyor taşıma desen aynı eflasyon cabası kimi kandırıyorsunuz parayı gömdünüz betona nasıl olacak hep dış güçler .
Esnaf 4 yıl önce
Bu aracılar bugüne kadar hep vardı. Neden pahalılık şimdi çıktı ortaya? Çünkü hayat pahalılaştı. Aracıları aradan çıkarmak geçici bi çözüm sadece. Günah keçisi lan edilen aracılar maaliyetlerin artmasıyla mecburen fiyatlarını yükseltti..
13
parçalı az bulutlu