banner851

banner955

Yenikent ve Akçakoca yolları açılacak.

6 Aralık tarihinde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Düzce'ye gelerek Yenikent Düzce ve Akçakoca Düzce yollarının açılışını yapacak.

Gündem 16.11.2008, 10:40
207
Yenikent ve Akçakoca yolları açılacak.

Düzce'nin yıllardır en büyük sorunları arasında yer alan Yenikent ve Akçakoca yolları nihayet hizmete girecek. Düzce milletvekili Celal Erbay televizyonumuzda katıldığı son nokta programında yollarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisinin yol aşığı olduğunu belirten Erbay, Üçköprüden girip Yenikent'ten geçip, Akçakoca karayolundan Gölyaka kavşağına çıkacak bir çevre yolunun en büyük hayali olduğunu söyleyerek. Düzce Gölyaka kavşağı arasındaki yolun ihalesinin kesin tarihinin 4 Ağustos 2008 tarihi olduğunu, bu yolun ihalesinin bu günlerde yapılmak üzere olduğunu söyledi.

Düzce milletvekili Celal Erbay 6 Aralık tarihinde ulaştırma bakanı Binali Yıldırım'ın Düzce'ye geleceğini, Yenikent Düzce bağlantı yolunun 8 yıl sonrada olsa açılışını yapacağını, bu yolun Kervan ile Mesa market arasında ulaşımı sağlayacağını, D-100 üzerindeki yoncanında bitirileceğini söyledi. Erbay Düzce Akçakoca karayolununda 6 Aralık tarihi itibari ile bitirilerek yine bakan Yıldırım tarafından 6 Aralık tarihinde hizmete sokulacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
19
açık