banner851

banner955

YERLİKAYA'NIN ÇATI ADAY YORUMU

Ak Parti Düzce İl Koordinatörü Konya Milletvekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya muhalefetin çatı adayını değerlendirdi: "Vatandaş sahtesini değil aslını seçecek" dedi

Gündem 22.06.2014, 18:01
256
YERLİKAYA'NIN ÇATI ADAY YORUMU

 

Muhalefetin Çatı Adayı olarak Ekmelettin İhsanoğlu'nu göstermesi iktidarın da gündeminde...

Sandık yönetim kurulları toplantıları için ilimize gelen Ak Parti Düzce Koordinatörü Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, mikrofonlarımıza muhalefetin Çatı Adayını değerlendirdi.

 

Prof. Yerlikaya, " Vatandaşımızın da bizim de gördüğümüz şu ki "Ak Parti ve Diğerleri" oldu artık. Muhalefetteki partilerin hiçbirisi kendi başlarına bir aday çıkaramadılar, hepsi bir araya geldiler ve bir aday çıkardılar. Buradaki kriterleri de bize benzetmeye çalıştılar. Tabiri caizse bizden öykünmeye başladılar. Bence bu öykünme de iyi birşeydir. Yani bu Ak Parti iktidarının, faaliyetlerinin, icraatlarının ve insan kaynaklarının başarı oranlarını benimsemiş oldukalrını gösteriyor. Yani Ak Parti'yi bir anlamda taklit ediyorlar demektir. Bence bu Türkiye için çok olumlu birşey. Ak Parti'nin iyi bir yolda olduğunun da göstergesidir. İlk turda Ak Parti'nin gösterdiği aday da seçimi alacaktır diye düşünüyorum. Milletimiz birşeyin aslı varken taklidine yönelmez. Adayın Başbakanımızın olacağını düşünüyoruz ama başbakanımızın da göstereceği aday da dahil olmak üzere Allah'ın izniyle ilk turda milletimiz kararını verecek" dedi.

 

Haber;E.Tayhan

 

 

 

 

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)