banner851

banner955

YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Düzce’de de etkinlikler düzenlendi. Düzce Belediyesi meydanından başlayan yürüyüşün ardından konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Yeşilay’ın Düzce’de artık daha aktif çalışmaya başladığını söyledi.

Gündem 02.03.2018, 17:28 02.03.2018, 18:37
941
banner1032

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle kutlanacak olan Yeşilay Haftası Düzce’de de etkinliklerle başladı. 1-7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce’de de bir yürüyüş düzenlendi.
Farkındalık yaratmak amacıyla Düzce Belediyesi meydanından başlayan yürüyüşe İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mutafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Kızılay Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Ali Dilber, Yeşilay Düzce Şubesi Başkanı Hayati Eğilmez, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Yeşilaycılar ve vatandaşlar katıldı.“Amacımız farkındalık oluşturmak”
Anıtpark Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı şunları kaydetti:

 “1 hafta sürecek olan etkinliklerimizi başlattık. Cedidiye Camisinde kılınan Cuma namazının ardından buraya kadar yürüdük. İlimizde Yeşilay artık daha aktif olarak çalışmaya başladı. 2 ay önce ilk adım merkezini YEDAM’ı oluşturduk. Ayrıca Kaynaşlı’da Yeşilay Başkanlığıyla birlikte bir gençlik kampının hazırlıklarına başladık. Tabii burada amacımız farkındalık oluşturmak. Gençlere bu konuda güveniyoruz. Yeşilay da bu kervanın olmazsa olmaz baş unsurlarından bir tanesi.”“Şehitlerimizden dolayı bisiklet turunu iptal ettik”
Şehitlere rahmet, gazilere de acil şifalar dileyerek sözlerine başlayan Yeşilay Düzce Şubesi Başkanı Hayati Eğilmez ise “1-7 Mart Yeşilay’ın etkinlikleri var. Şehitlerimizden dolayı bisiklet turunu iptal ettik. Müzik olmasın, kimse üzülmesin diye. 7 Mart’ta da üniversite bir konferansımız var. Herkesi bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Etkinlik Anıtpark Meydanı’nda katılımcılara kurabiye ve içecek dağıtımıyla son buldu.

Haber: H. GÜRSOY

Yorumlar (4)
Olmaz 5 yıl önce
Gençleri içki, kumar, uyuşturucu, sigara, sanal dünya gibi boş bağımlılıklardan kurtarmak için Allah'a bağlamanın derdine düşmeliyiz. Ne için yaşadığımızı hatırlatmalıyız.
Çok Garip 5 yıl önce
Sağlık İl Müdürlüğü Teşkilatı kendiyle uğraşadursun Yeşil ay Haftasında valimizin arkasında neden yoklar ?
o zaman 5 yıl önce
o zaman şeker yiyenler fazla kırmızı et yiyenler fast food yiyenler de çıkarılsın ne dersiniz.
doğruya doğru 5 yıl önce
İçki ve sigara kullanımından kaynaklanan rahatsızlıklar nedeni ile yapılan tedavi giderleri SGK kapsamından çıkarılsın. Bilerek ve isteyerek yapılan eylemler nedeni ile oluşan hasar veya hastalıklar sigorta kapsamına alınamaz. Sigortanın mantığına aykırı bu..
13
parçalı bulutlu