banner851

banner614

YHT KONFERANSI DÜZENLENDİ

banner619

Düzce’nin gündeminden düşmeyen YHT ile ilgili “Ankara- İstanbul Arası Yüksek Hızlı Tren” isimli konferans düzenlendi. Düzce Ticaret Odası’nda düzenlenen konferansta, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar ve Tokyo Teknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Shigeru Kakumoto dinleyicilere YHT hakkında sunum yaptı. Konferansta konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, YHT’nin Düzce’den geçmesi için tek yürek olunması gerektiğini belirtti.

banner846
Gündem 23.12.2019, 20:32 24.12.2019, 14:36
1780
banner844

Düzce Ticaret Odası’nda, Düzce’nin gündeminden düşmeyen YHT ile ilgili bir konferans düzenlendi. “Ankara- İstanbul Arası Yüksek Hızlı Tren” isimli konferansa, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber ve çok sayıda davetli katıldı.Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar “Ankara-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-İstanbul Güzergahı YHT Hattı Önerisi” konulu sunum yaparken, Tokyo Teknoloji Enstitüsü’nden  Prof. Dr. Shigeru Kakumoto “ Japon Shinkansen Yüksek Hızlı Trem Örneği” konulu sunum yaptı.
 
“Tek yürek olmamız gerekiyor”
Konferansta konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, YHT konusunda Düzce’nin tek yumruk olması gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Düzce'de tek yumrukla siyasi oluşumlar, sivil toplum oluşumları hep beraber bir arada olmamız lazım. Bütün siyasi partiler olarak burada önce birlik olacağız. Biz eğer böyle bir şey yapıyorsak   önce burada birlikte olacağız sonra YHT’yi getirmemiz lazım. Sadece böyle münferit olarak bir şeyler yaparsak birbirimizi kandırmış oluruz.  Sonra da YHT  gelmediği zaman birbirimizi suçlarız. Kişi suçlu, B Partisi suçlu, sivil toplum örgütü suçlu deriz bunu başaramazsak. O yüzden böyle bir organizasyonu yapacaksan daha mantıklı daha güçlü kuvvetli yapmamız lazım yaptığımız organizasyonu ses getirmesi lazım. Ticaret Odası'nın 100  koltuğunu dolduramayacak gibi bir organizasyon yapıp Düzce hızlı tren gelmesini bekliyorsan daha çok bekleriz. Bunları  birbirimizin içinde olduğumuz için söylüyorum. Tabii ki mazereti olan arkadaşlarımız katılamıyor. Biliyoruz herkes her zaman, her an hazır olacak diye bir kaide yok belki ama yokluğun hissedilmemesi lazım ama yokluğun içinde varlık hissediliyorsa o zaman bir sıkıntı var demektir.”
 “Düzce’den bu trenin geçmesi için her şeyi yapacağız”
Konferansta söz alan Düzce Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber  şunları söyledi: “Bu işi uzun süredir koşturan Ayhan hocamız bu işi belli bir noktaya kadar getirdi. Biz Kent Konseyi Başkanı olduktan sonra bu işin üzerine gittik. Bunu üzerine bir YHT çalışma grubu kurduk. Düzce’de siyasi bir kimlik olmadan bir araya getirebilecek bir proje bu.  Öncelikle bir WhatsApp grubu kurduk ve burada çalışmalar yapmaya başladık. Düzce’den bu trenin geçmesi için her şeyi yapacağız. Burada bir kamuoyu oluşturmamız lazım biz bunun için uğraşıyoruz ve inşallah başaracağız. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum çünkü bu işe sahip çıkıyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim.”Yorumlar (12)
Eyyy akp liler.. 1 yıl önce
2060 da bitermi..
Hakan 1 yıl önce
Arkadaşlar yakinen biliyorum Ayhan ŞAMANDAR hocamız bu iş için hiçbir çıkar gözetmeksizin tabiri caizse çırpınmaktadır.Yorumlarla da olsa destek olmak, moral vermek, motive etmek lazım.
Nuri Kenter 1 yıl önce
Düzce'ye tren gelmesi iyi olur. Ancak bu, YHT'nin güzergahını değiştirip, treni yavaş hale getirmek ve yıllardır yapılan yatırımı boşa gidererek ülkeye büyük zarar vermekle olmaz. Yapılması gereken az bir masrafla Düzce'yi Adapazarı'ndaki mevcut tren hattına bağlamakla olur. Başta üniversite hocası olmak üzere bazılarının halkı kendi reklamları için kandırdığını düşünüyorum.
Redkit 1 yıl önce
Buraya yht gelmezzz gelse güzel olurda gelmez malesef...
Komiksiniz 1 yıl önce
Hepsinin altında son model lüks araçlar trene bindikleri varmı bilinmez ama iş vaade gelince mangalda kül bırakmayan cinsten. Otoban bağlantısı 20 senede geldi beyler buraya ne treni
Serdar Gürler 1 yıl önce
Yalakalar iş başında
Zaten tek yureksiniz 1 yıl önce
Ayni filmin figuranlari final yaklasiyo.
Tepeköylü 1 yıl önce
Bu hoca bana itici geliyor sunumu acemice sadece yolcu sayı memleket vs üzerinden olmaz bu işler . Arazi kamulaştırma uygunluk vs adına bir şey göremedim sunumda. Reklam.
samet 1 yıl önce
tepeköylü buyur daha iyisini sen yap
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
kapalı