banner851

banner955

Yığılca da turizm ile anılacak.

Yığılca'nın turizm bölgesi olması için çalışmalara başlandı. İlk olarak bu bölgenin turizm değerlerini ele almak amacıyla Çalıştay gerçekleştirildi.

Gündem 10.11.2008, 17:29
212
Yığılca da turizm ile anılacak.
banner1032

Düzce İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından, Düzce'de turizm potansiyellerinin değerlendirilmesi ve yatırımların isdihdama dönüştürülmesi amacıyla, “ Düzce- Yığılca Kültür- Turizm Destinasyonu Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayın sonuç raporunda ise, Düzce'nin bütün İlçelerinin turizm potansiyeli açısından son derece zengin olduğu, bunlardan biri olan Yığılca'da ise su kaynaklarının yanısıra, bitki ve orman dokusunun çok yoğun olduğu belirtildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Yığılca'nın doğa sporları ve eko köy turizmine oldukça uygun olduğunu , Çevre ve Orman Bakanlığı'na proje halinde gidilirse destek verileceğini belirtti. Yığılca'da turizm için uygun olan alanları açıklayan Budak, Hasanlar Barajı Gölü, Saklı Kent ve Yoğun Pelit Şelaleleri, Yedigöller ile Mağaralar, yayla, safari, botanik, kamp karavan ve dağ turizmi konularında oldukça zengin kaynaklara sahip olan Yığılca'nın alt yapısının tamamlanması halinde turizm merkezi olma kapasitesine ulaşacağını kaydetti.

Öncelikli yapılması gerekenler arasında turizm bölgesi olarak tespit edilen yerlerin yollarının yapılması planlanıyor.

Yorumlar (0)
25
orta şiddetli yağmur