banner851

banner614

YIKILINCA KAVUŞTUK!

Yıllarca il olma mücadelesi veren, bu uğurda idareci ve siyasilerin Ankara yollarını aşındırdığı Düzce, 1999 yılında art arda yaşanan depremlerden sonra il statüsüne kavuşturuldu. Düzce'nin il oluşunun 17. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Zülkif Dağlı, "Ülkemizin en genç ili olmasına rağmen, gösterdiği hızlı gelişme ile her alanda adından söz ettiren Düzce, sanayi, tarımı ve turizmi ile ülkemiz ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır." ifadesini kullandı.

banner619
Gündem 08.12.2016, 10:15
2213
YIKILINCA KAVUŞTUK!

İki büyük depremle yıkıldıktan sonra 9 Aralık 1999 tarihinde yıllarca özlemini çektiği il statüsüne Kanun Hükmünde Kararname ile kavuşan Düzce, Türkiye’nin en genç ili olarak 17. yılını deviriyor. Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın Düzce’nin il statüsüne kavuşmasının yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

"Düzce her alanda gelişme potansiyeline sahip"

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi: “İl oluşunun 17. yılında; ülkemizin en genç ili olmasına rağmen, gösterdiği hızlı gelişme ile her alanda adından söz ettirmiştir. Sanayi, tarımı ve turizmi ile ülkemiz ekonomisine önemli katkılarda bulunmaktadır. Düzce, Türkiye’nin en önemli iki büyük kentinin ortasında, ana ulaşım hatlarının üzerindedir. Düzce’de sanayi var, tarım var, doğa var, deniz var, turizm potansiyeli var. Güzel ilimiz coğrafi konumuyla, dinamik ve girişimci insan gücüyle, sahip olduğu kültürel değerleri ve doğal güzellikleriyle her alanda gelişme potansiyeline sahip, ülkemizin en güzel illerinden biridir.

"Barışın, sevginin ve kardeşliğin şehri"

"Düzce’miz; Anadolu’nun dört bir köşesinden gelen insanlara kucak açmış, farklılıkları zenginlik kabul edip, hoşgörüyle bağrına basmış, barışın, sevginin ve kardeşliğin şehridir." ifadesini kullanan Vali Dağlı, şöyle devam etti: "Düzce farklı kültürlere sahip insanların uzun yıllardır huzur içinde ve kardeşçe yaşadığı özel bir şehirdir. Gelecek kuşaklara daha güzel ve yaşanabilir bir Düzce bırakmak; ilimizi daha ileri taşımak öncelikli hedeflerimiz olacaktır. Bu vesileyle bu güne kadar Düzce'nin sorunlarının çözümünde destek ve katkı sağlayan başta Sayın Milletvekillerimiz, yerel yönetimler, adli kuruluşlar, üniversite, siyasi parti temsilcileri, oda ve meslek kuruluşları,  sivil toplum kuruluşları, basın ve medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum.Düzceli hemşerilerime mutlu, huzurlu ve refah düzeyi daha yüksek bir gelecek temennisiyle saygı ve sevgiler sunuyorum."

banner844
Yorumlar (3)
zafer 5 yıl önce
İl olduk ta ne oldu.Boluya bağlı olsaydık daha çok geliştirdik.O zamanlar beğenmediğimiz Boluya şimdi gıpta ile bakıyoruz.Burada herkes cebini doldurma peşinde.zavallı halk da ile olduk diye övünedursun.
Harun civelek 5 yıl önce
Cok dogru hizlica degisim var duzcede.bir gecede butun yollar bozulmus.sancaklar mah sesini duyan yok.
Düzce 5 yıl önce
Hangi alanda adımızdan söz ettiriyoruz acaba? 17 ağustos'un yıl dönümünde bile Düzce'nin adı geçmiyor ulusal tvlerde, sanki burada hiç bir şey olmamış gibi. 12 kasım depremini ise anan bile yok bizden başka. Bir de hızlı gelişim denmiş, galiba ben başka ülkede yaşıyorum ya da türkçe bilmiyorum, emin değilim. Değişim ne demek ki?