banner851

banner614

YILIN İLK BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Bu yıl ilki gerçekleşen Düzce Belediyesi Meclis Toplantısı’nda yeni yılın denetim komisyonuna AK Parti’den 3, MHP’den 2 olmak üzere 5 yeni isim getirildi. Ayrıca Düzce’de yapılaşma ve genel görünümde iyileşmeyi amaçlayan ‘Estetik Kurulu’nun mevcut yönetmeliği kaldırıldı. Kurul artık sadece belediye personelinden oluşacak.

banner619
Gündem 08.01.2018, 21:06 09.01.2018, 17:42
2019

Düzce Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında yapıldı. Mecliste 39’u imar olmak üzere toplam 60 adet gündem maddesi görüşüldü.

Denetim Komisyonuna 5 isim
Yeni yılın ilk gündem maddesi denetim komisyonuna gizli oylama ile üye seçimi oldu. AK Parti’nin Ömer Arslan, Hasan Günden ve Zarif Top olmak üzere 3, MHP’nin ise Eyüp Topçu ve Ayhan Cicu olmak üzere 2 üye önerdiği seçim sonucunda 5 üye de oy çokluğuyla komisyona seçildi.

Denetim Komisyonu seçimleri sırasında önemli bir detay yaşandı. AK Parti’li meclis üyeleri Hasan Günden yerine Selahattin Sert’i önermişti. MHP’li meclis üyesi Ayhan Cicu’nun denetim komisyonuna seçilecek üyenin tarafsız olması gerektiği ve bir yöneticinin denetim komisyonuna seçilmemesi gerektiğini belirtmesi üzerine Sert, kendisinin yerine başka üye çıkarılmasını talep etti. AK Parti’li meclis üyeleri de bunun üzerine Hasan Günden’i önerdi.

Başkan Ay’a yetki talebi
Mecliste önemli bir diğer konu ise Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a yetki verilmesi konusu oldu. İl genelindeki taşınmazların 5 yıl süre ile kiralama yetkisi verilmesi ilgili komisyona havale edildi. Kamulaştırma işlemleri kredisi için Başkan Ay’a yetki verilmesi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.

‘Estetik Kurulu’nda önemli gelişme
Son olarak Düzce'de yapılaşma ve genel görünümde iyileştirme ile geliştirmeyi amacıyla Düzce Belediyesi ve bağlı ünitelerinden Belediye Meclisi ile ilgili birimler, Düzce Üniversitesi, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinden oluşan 'Estetik Kurul'un mevcut yönetmeliği kaldırıldı. Alınan karara göre ‘Estetik Kurul’ meclis üyesi de olmamak şartıyla yalnızca belediye personelinden seçilecek.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (17)
meclis 4 yıl önce
Başkanınız gittı hala utanmadan sıkılmadan orada oturabiliyorsunuz ya sizlere helal olsun. Sizlerde hiç gurur ,onur, ar duygusu diye bir şey yok mudur. Nasıl insanlarsınız.
eski düzceli 4 yıl önce
Düzce Estetik Kurulumu ? Kurul Şimdi işe Başlasa Ancak 2050 Yılında Düzce yi
Yola Sokar. Hangi estetikten bahsediyorsunuz. Güldürmeyin insanı
Watandaş 4 yıl önce
Planlı alanlar imar yönetmeliği 3 temmuz 2017 tarihinde RESMİ GAZETEDE yayımlanarak estetik kurulu ile ilgili yönetmelik maddeleri değiştirilmiştir.BUNA RAĞMEN DÜZCE BELEDİYE MECLİSİ ESTETİK KURULU İLE İLGİLİ KARARINI YENİ İPTAL ETMİŞTİR.Düzce Belediyesi Yönetmeliği uygulamakta bile çok geç kalıyor
vatandaş 4 yıl önce
Estetik ve Düzce belediyesi asla yan yana gelemeyen ve de gelmemesi gereken iki kavram. Meclisinden, belediye çalışanına yaşadığımız şehri çirkinleştirmek için elinden geleni yapan bir başka kasaba yoktur. Ne görgünüz, ne kültürünüz var da estetik lafını ağzınıza alıyorsunuz. Komik olmanın ötesine asla geçemezsiniz. Çünkü boşsunuz boş...
Emekli SEÇMEN 4 yıl önce
Ha AKP ha MHP ... ne de güzel anlaşıyorlar. yalandan da muhalif söylemler yapıyorlar. SİZ KARDEŞSİNİZ. AYNI ÇATI ALTINDA SEÇİME GİRECEKSİNİZ. ÜZMEYİN BİRBİRİNİZİ.
Ali baglar 4 yıl önce
Düzce simdi 3 kat oldu mu?
Hüseyin 4 yıl önce
Berk nerde yaşıyorsun ne 2 si kat mat yok )
Yuri 4 yıl önce
Bu listeyi kaydedin, 10 sene sonra bi deprem daha olunca, vefat edenlerin hesabını 4 kata izin veren bu isimlere sorarsınız. Öbür tarafta Allah zaten soracak...
berk 4 yıl önce
yok daha 2 de
Öğrenci 4 yıl önce
Şu Meclis otobüs biletlerindeki %25 fahiş zammı geri çekse bari.Düzceyi soran herkese kazıkçı memleket diye tanıtmasak
Mimar arkadaşlar 4 yıl önce
Estetik kurulu deyince yaşadığımız şehire değer katacak, şehir plancıları, yüksek mimar ve mühendislerden oluşmasını bekleriz, seçilen kişiler inşAllah böyledir.
Mimar 4 yıl önce
Niye yüksek mimar sadece mimar da olmaz mı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın