banner851

banner614

YILLARCA SAĞLIK HİZMETİ VERDİ

banner619

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin yeni binası törenle hizmete açıldı. Yıllarca sağlık alanında hizmet veren ve yapılan düzenleme ile yeni bir yapıya kavuşturulan eski hastane binası artık mimar ve sanatçıların yetiştirilmesi için hizmet verecek.

banner846
Gündem 11.05.2017, 15:57 11.05.2017, 18:03
5299
banner844

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından tadilatı tamamlanan yeni eğitim-öğretim binasının ve “On+On7” başlıklı serginin açılışı, törenle gerçekleştirildi. Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, akademik birim yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi yeni binasının açılış kurdelesi, yapılan duanın ardından Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran tarafından kesildi.



Sanatta da öncü olacak
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Düzce Üniversitesi’nin; sadece bilim ve teknikte değil, sanatta da öncü yükseköğretim kurumu olmayı ilke edindiğini ifade etti. Yeni öğretim üyeleriyle birlikte geleceğin tasarımcı genç mimarlarını ve sanatçılarını yetiştirmek için yola çıktıklarını belirten Prof. Dr. Doyran, binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Birbirinden değerli sanatsal eserler üretmeye vesile olsun”
Açılışta konuşan Kurucu Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, sanatın önemine değinerek, sanatın; insanın kendisini tanımayı, farklılıklara saygı duymayı ve yeni bakış açıları kazandırmayı sağlayan güçlü bir araç olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Şerifoğlu, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi yeni binasının, birbirinden değerli sanatsal eserler üretmeye vesile olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.



“Eski hastane binası yeni bir yapıya kavuşturuldu”
Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yıllarca sağlık hizmeti veren yeni eğitim binasının, yapılan çalışmalarla çok farklı bir mimari yapıya dönüştüğünü belirterek, başta Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi yönetimi olmak üzere kendilerine destek olan kişilere teşekkür etti. 1500 metrekare alan üzerindeki eski hastane binasının eksikliklerinin kısa sürede giderildiğini ve yeni bir yapıya kavuştuğunu söyleyen Prof. Dr. Çakar, yeni binanın sanatı yaşam tarzı olarak benimseyenler için bir yaşam alanı olduğunu dillendirerek farklı mutluluklar ve başarılar yaşama fırsatı sunmasını temenni etti.



“On+On7” sergisi açıldı
Açılış konuşmalarının sonrasında, 10 duayen sanatçı ile Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan “On+On7” başlıklı serginin de açılışı gerçekleştirildi. Birbirinden değerli sanat eserlerini inceleyen katılımcılar, ilgi ve beğenilerini ifade etti.


 

Yorumlar (4)
cansu dinçer 4 yıl önce
çerkes dili ve edebiyatı derneği de kasaba da, hem güzel sanatlar hem böyle arkadaşlar olunca kasaba bir güzelleşti. saygılar
adamın teki 4 yıl önce
Öncelikle hayırlı olsun. "Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi" doğru yazımdır . Ama 3-4 seneye mimarlık fakültesini ayırır fakülte sayımız arttı dersiniz.
bir şeyi de beğenin be 4 yıl önce
eskiden çok yatırım yapılıyordu dimi.şimdi yapılanlar kanıksandığından beğenmez hale gelmişsiniz.size bolu tünelini yapacak para bulamayanların dönemi lazım.
Ü/niversiteli 4 yıl önce
Eski kulübeler yoksa bu iş sayılmaz. Tıp ile aşına olanı sanat paklamaz. Mayıs ayında fundaya gönderilen çiçekler bile açılmaz. Piskoroni