banner851

banner614

YILMAZ'DAN ÖNCÜ HABER'E ÖZEL DEĞERLENDİRME

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın "Seçimi MHP kazanmadı, biz elimizle verdik" sözleri ittifak ortağını kızdırdı. Kaybedilen belediyeler üzerinden özeleştiri yapan Çakır'ın MHP'nin sandıktaki zaferini yok saymasına tepki gösteren Milletvekili Ümit Yılmaz, "Hiçbir siyasetçi seçmenin oyunu cebinde göremez. Fahri Beyin de böyle görmemesi gerekiyor." dedi. Çakır'ın "AK Parti belediyesi olsa bugün Akçakoca bundan çok daha iyi olurdu." değerlendirmesi için ise Yılmaz, "Fahri Bey AK Partili belediyelerin 120 milyon TL borçla ne yaptıklarına baksa daha iyi olur." şeklinde konuştu.

banner846
Gündem 22.10.2019, 11:58 23.10.2019, 09:31
2088
banner844

AK Parti Akçakoca Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı'nda 31 Mart Yerel Seçimleri'nde kaybedilen belediyeler üzerinden partililere seslenen AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın "Kimse kazanmadı, biz allayıp pullayıp verdik. Gönüllere dokunmayı sürdürmez isek, parti disiplininden koparsak kazanamayız. Belediyecilik olarak Başkan Cüneyt Yemenici neyi eksik yaptı? Ama hastalığımız şu; AK Parti içerisinde olup da muhalefetle birlikte hareket edenler seçimi aldı MHP’ye verdi." sözleri Cumhur İttifakı ortağı MHP cephesinde tepkiye neden oldu.

"Hiçbir siyasetçi seçmenin oyunu cebinde göremez"

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Öncü Haber'e özel yaptığı değerlendirmede, Çakır'ın yorumlarını 'seçmenin tercihine saygısızlık' olarak nitelendirdi.

Yılmaz şöyle konuştu: "Siyasetçi seçmenin tercihine ipotek koyamaz. Yerel seçimde de genel geçimde de yapmış olduğu plan ve program doğrultusunda, hatalar doğrultusunda sandıkta karşılığını alır. Hiçbir siyasetçi seçmenin oyunu cebinde göremez. Fahri Beyin de böyle görmemesi gerekiyor."

"Fahri Bey keşke AK Partili belediyelerin 120 milyon TL borçla ne yaptıklarına baksa"

Çakır'ın, partililere yönelik "AK Parti belediyesi olsa bugün Akçakoca bundan çok daha iyi durumda olmaz mıydı?” sorusuna ise salondan ‘olurdu’ sesleri için ise Milletvekili Yılmaz, şunları kaydetti:
"Bu görüş tamamiyle gerçekdışı. 'Belediyeyi biz yönetsek çok daha iyi olurdu' gibi bir yaklaşım doğru değil. 6 aylık zamanda başkanlarımız zor şartlar altında gayretle hizmet etmeye çalışıyorlar. Fahri Bey keşke AK Partili belediyelerin 120 milyon TL borçla ne yaptıklarına baksa... Bu daha iyi olur. Bizim başkanlarımız sürekli halkın içindeler. Ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. 6 ay önce halkın verdiği karara saygı duyulmalıdır. Bir önceki dönem Akçakoca Belediyesi kendi partilerinde idi. AK Parili bir başkan yönetiyordu. Demek ki halk değişiklik istedi ve 31 Mart'ta tercihini MHP'den yana kullandı."

"Seçmenin tercihini eleştirmek terbiyesizliktir"

Cumhur İttifakı ruhuna atıfta bulunarak sözlerine devam eden MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti'den bu tür çıkışlar gelmesine anlam veremediğini şöyle dile getirdi:

"Biz seçim sonuçlarına '5 belediye aldık' diye bakmıyoruz. '10 belediyeyi de Cumhur İttifakı aldı' diye bakıyoruz. Onlar neden bu şekilde bakıyorlar bilmiyorum. 'Beyköy ya da Gölyaka belediyesini biz alsak daha iyi olurdu' demeyiz, bize yakışmaz. Seçmenin tercihini eleştirmek terbiyesizliktir." 
HABER: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (19)
vatandaş 2 yıl önce
Fahri Çakır bey bir iş yapmak istiyorsa halkın sevgisini kazanmak istiyorsa mensubu olduğu partinin belediyeyi zarara uğratan belediye başkanlarından önce bir hesap sorsun ! biz onun halk olarak bizim vekilimiz olduğunu anlayacağız .
cahillik 2 yıl önce
Bu düzcelilerin bir kısmı kadar cahil halk yoktur.Ben akp li olarak diyorum.Keleş gelsin bir iki dram yapsın bir iki dini sözler söylesin bir iki kişide ona haklı adam napsın desin tekrar Başka seçilmezse bende Düzceli değilim.
Kosavali 2 yıl önce
Sayin vekil ne is yapar acaba düzcenin geri kalmisligini bu sekilde gecistiriyor cok yazik acaba baska illerre bakiyormu veya farkindami baska vekiller memleketine hizmet etmek icin var fakat ne yazik ki kendileri bu konuda elde var 0
Gümüşovalı 2 yıl önce
Sayın milletvekili fahri çakır gümüşovalı olarak AKP te oy verdiğine pişmanım fahri bey gümüşovada bazen görüyorum biz oturoruz oda o anda oradan geçiyor siyah gözlükleri takıyor Allahın selamını bile vermiyor milletvekili olmadan da böyley
Vatandaş 2 yıl önce
Bu fahri olsun fevai olsun İbrahim korkmaz olsun düzce için kaybedilen koça zaman AKP bunları boşu boşuna vekil göstertti
Vatandaş 2 yıl önce
Ben bu sözde vekilden daha iyi düzceyi temsil ederim bu adama vekilmi diyorsunuz uç kağıtçılıkla kendisini birinci sırada göstertti allah zamanı gelince hesapını soraçak
Ah fahri ah 2 yıl önce
Çok boş adamsın ve işin gücün para pul mevki. Dünyalık adamsın hakkım helal değil kamu paralarına çöktüysen.
Düzceli 81 2 yıl önce
Kimse fahri cakıra hakkımızı helal etmiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın