banner851

banner614

YILMAZ İTTİFAKA RESTİ ÇEKTİ

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Adliyesi önünde yaptığı basın açıklaması ile ittifaka adeta rest çekti. Yapılan açıklamalar neticesinde aradaki farkın 17 olmadığını kaydeden Yılmaz, “Şunu da bilsin bu yaptıkları hareketle hem dostluğa hem ittifaka zarar verdiler. Artık kendilerinden dostluk arkadaşlık değil adamlık bekliyoruz” diye konuştu.

banner846
Gündem 28.06.2018, 16:19 28.06.2018, 18:27
12459
banner844

24 Haziran’a yapılan Cumhurbaşkanı ve 27.Dönem Milletvekili seçimlerinin Düzce’deki yankıları sürüyor. Düzce’deki 3 Milletvekili’nden 1’i seçilen MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Parti’nin geçersiz oyların yeniden sayılmasına yönelik yaptığı itirazın ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in yaptığı açıklamalara ilişkin Düzce Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

“Bu seçimlerin sayılmasının sebebi olarak geçersiz oyları gösterdiler
“Maalesef bakanımızın yaptığı talihsiz açıklama sebebiyle bir araya geldik” diyerek sözlerine başlayan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Sayın Bakan zannederim 17 fark kaldığı gibi kendisine gelen yalan bilgiyi bizzat sizin önünüzde söyleyerek bugün toplanacak olan ve 17.00’de bitecek olan İlçe Seçim Kurullarının itirazları değerlendirmesi öncesi adaleti, sözde adaleti etkilemek olarak görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz. Zannederim kendisinin bu işlere ayıracak zamanı yok. Çeşitli çevrelerin seçimleri manipüle etmeye yönelik, adaleti etkilemeye yönelik bir takım duyumlar alıyoruz. Bu seçimlerin sayılmasının sebebi olarak geçersiz oyları gösterdiler. Geçersiz oyların Türkiye rakamı 1 milyon 52 bindir. Düzce ortalaması geçersiz oylarda Türkiye genelinin altındadır.”“Bir takım yalan, yanlış açıklamalarla toplumda oluşacak galeyanı tetiklemesinler”
Geçersiz oyların bahane edilerek bir takım usulsüzlükleri önlemek amacıyla 4 gündür Merkez İlçe Seçim Kurulu önünde nöbet tuttuklarını kaydeden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Bu tür talihsiz açıklamaların olmamasını ve adaleti etkilemeye yönelik yalan, yanlış beyanların olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Biz sadece Ümit Yılmaz’ın hakkını değil tüm Düzceli seçmenin hakkını ve namusunu korumaya çalışıyoruz. Bunu açık ve net şekilde bilmenizi işitiyorum. Türkiye’ye rezil olduğumuzu bildirmek istiyorum. Arkadaşlar Düzce’yi Türkiye’ye rezil etmişlerdir. Bu açıklamalardan vazgeçmelerini, adaleti etkilemeye yönelik açıklamaları bitirmelerini istiyoruz. Biz ittifaka zarar gelmesin diye elimizden geldiğince dikkatli olmaya çalıştık ama anladığım kadarıyla içlerine sızan odaklar ittifakı bozmaya yönelik hareketlerde bulunuyor. Bu nifakları temizleyemediler. Biz ittifakı bozmamak için elimizden geleni yapacağız. Bütün MHP personeli ve üyeleri ittifakın dağılmaması için elinden geleni gösteriyordur. Bir takım yalan, yanlış açıklamalarla toplumda oluşacak galeyanı körüklemesinler. Kendilerinden beklentimiz budur. YSK’da mühendisler bu hesaplamaları yapıyor. Sayın Bakanın kendisine verilen bir takım yalan yanlış bilgilerle bunu bu şekilde açıklaması abesle iştigaldir.”

“Bu yaptıkları hareketle hem dostluğa hem ittifaka zarar verdiler”
Ellerinde bulunan verilerin 17 olmadığını ve açıklandığı takdirde bunu Düzce kamuoyunun da göreceğini kaydeden Yılmaz, konuşmasını sonunda ittifaka adeta rest çekti.

Yılmaz, “Dostluktan arkadaşlıktan bahsetmiş. Şunu da bilsin bu yaptıkları hareketle hem dostluğa hem ittifaka zarar verdiler. Artık kendilerinden dostluk arkadaşlık değil adamlık bekliyoruz. Biraz adamlık olsun yeter” diye konuştu.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (74)
Adalet 3 yıl önce
Akp bugüne kadar ne yaptı Düzce'de utanmadan bide itiraz ediyorlar ama bunlar Reis'in kulana gidecek bakalım o zaman diğer o iki vekil ne cevap verecek er geç adalet yerini bulacak Başarılar ÜMİT YILMAZ Hayırlı olsun Düzcemize!
Esnaf 3 yıl önce
Yazıklar olsun sizin gibi siyasetçileri istemiyoruz biz ak partili olarak MHP destekledik neden acaba bi düşünün.
yılmaz 3 yıl önce
Ümit Bey kardeşim kendini millete adamış bir bakana ve teşkilatına bu şekilde usturuplu konuşmanız hem size hemde partiniz teşkilatınıza yalışmadığı kanatindeyim.
Oz duzceli 3 yıl önce
Akp li kardeş en güzel oyunu siz yaparsınız bu ülkede ümit yılmaza pislik atacağımıza üstünüze bakın pislik ten görünmüyoruz bos yazmayin
Doktor 3 yıl önce
Ak parti tüm kadrosunu yenilemedikçe, düzceye onlarca müfettiş gelip bunların bu güne kadar Düzceye verdikleri zararı ve kendi çıkarlarına yaptıkları işleri cezalandırmadıkça bir daha bizden oy beklemesin, reis düzceyi temizlesin...
Bir yabancı 3 yıl önce
Bencede rezillik...
akparti8181 3 yıl önce
ümit bey halka cok güzel oynadı numan beyi cok kötü göstermeyi başardı cok fazla kaptırdı kendisini
Ne önemi var 3 yıl önce
Bu yaşananlar şunu gösteriyor akp düzce kadrosunu baştan aşağı değiştirmediği sürece düzceden artık istediğini alamaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık