banner851

banner955

YİNE ‘PES’ DEDİRTTİLER

Dolandırıcılar yeni yöntemlerine MARKA’yı da ekledi. Düzce’nin de aralarında bulunduğu 5 ilin her alanda kalkınmasına destek olmaktan sorumlu bir kamu kurumu olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'nın adını kullanarak para talep eden kişilere karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Gündem 16.06.2017, 13:53 17.06.2017, 13:51
3673

Kendilerini polis, savcı, hakim hatta vali ve kaymakam olarak tanıtarak telefonla ulaştıkları kişileri kandırmaya çalışan dolandırıcılar, dudak uçuklatan yeni taktikler geliştiriyor.
 
Şimdi de ‘Ben MARKA danışmanıyım, size devlet destekleri konusunda kolaylık sağlayacağım.” diyerek vatandaşlardan para koparmaya çalışan kötü niyetli şahıs ve firmalar türedi. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)'ndan vatandaşların, söz konusu dolandırıcıların ağına düşmemesi için önemli bir uyarı yapıldı.
 
Yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Son dönemde bazı kötü niyetli kişilerin veya firmaların; kendilerini kamu görevlisi, danışman, müşavir ve iş geliştirme uzmanı gibi unvanlarla tanıttıkları, Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları da dâhil olmak üzere diğer kamu kurumlarıyla irtibatta olduklarını, çeşitli hibe/kredi desteklerinin sağlanması konusunda yardımcı olacaklarını, hatta desteğin temin edilmesini sağlayacaklarını iddia eden, vatandaşlarımızdan veya diğer kuruluşlardan maddi taleplerde bulunan kötü niyetli bazı kişi ve kurumların türediğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Kendini ajansımız personeli, özel yetkilisi, temsilcisi, danışmanı vb. isim ve unvanlar altında ajansımızla irtibatlı olarak göstermek suretiyle faaliyet sahamızdaki gerçek ve tüzel kişilerden menfaat elde etmeye çalışan bu türden çabalara itibar edilmemesini ve böyle şahıslarla karşılaşılması durumunda Ajansımıza vakit geçirmeksizin bilgi verilmesini önemle rica ederiz.”

Haber: C. Üstüner

Yorumlar (2)
Guzel yorum (saf) 5 yıl önce
Cehennemde yanmayan kefenede inanır bu millet boyle devam edildikce tanimadiginiz numaralari acmayin kardeşim ne aciyonuz madem dolandiricalara bu kadar kaniyonuz acmayin
saf 5 yıl önce
Saf yurdum milleti olduktan sonra bunlarında böyle davranmalarını meşru sayıp cezai müeyyede uygulamayan devletimiz varken.. bende de cehennemde yanmayan kefen var isteyene..
Yeni Sayımız