banner614

YOĞUN BAKIMDA OLANLARIN SAYISI ARTIYOR…

banner619

Son bir haftada ülke genelinde yeni vaka sayısının en çok artış gösterdiği il olan Düzce’de bir günde 2 kişi birden yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu kayıplarla toplam vefat sayısı 158‘e ulaşırken 345 kişinin testi daha pozitif çıktı. Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısında bir günde 8 kişi birden yaşanan artış dikkat çekti.

banner846
Gündem 21.04.2021, 15:47 21.04.2021, 18:00
2543
banner844

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 10-16 Nisan haftasında en çok vaka artışı yaşanan illeri açıklamış, son haftalarda vaka sayısında patlama yaşanan Düzce, 81 il arasında bu listede başı çekmişti. Bu açıklamayla haftalardır vaka ve vefat sayılarının arttığı Düzce’de gelinen nokta bizzat Sağlık Bakanı Koca tarafından gözler önüne serilmişti.

Öte yandan haftalık bazda Türkiye rekoru kıran Düzce’de günlük vaka ve vefat sayılarında yaşanan artış halen devam ediyor. Artan vaka ve hastaneye yatış oranlarının ardından son iki haftada neredeyse bir vatandaşın salgın kaynaklı hayatını kaybettiği Düzce’de, dün pandemi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 2 vatandaş birden yaşamını yitirdi. Bu kayıplarla birlikte salgının Düzce’de hayattan kopardığı insan sayısı 158’e çıktı.

Kentte COVİD-19 vaka sayısında da 35 bin sınırı aşıldı. 20 Nisan Salı günü 345 vatandaşın daha testinin pozitif çıkmasıyla Düzce’de salgına yakalananların sayısı 35 bin 155’e çıktı.

Vaka artışı hastanelerdeki yükü de artırırken durumu ağır seyreden ve yoğun bakım ünitesinde tedavileri süren vatandaşların sayısı bir günde 8 kişi birden artarak 36’yı gördü. 9 vatandaşa ise entübasyon işlemi uygulandı.

Düzce’nin ürkütücü grafiği ve durdurulamayan artışla birlikte kent genelinde enetimler yoğunlaştırılırken, vatandaşlar özellikle komşu, aile ve akraba ziyaretlerinden uzak durmak konusunda uyarılıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Enes 2 ay önce
Denetim mi var düzce'de kardeşim bu nedir her yer kalabalık kimse takmıyor
seçil 2 ay önce
Teravih namazının bile yasaklandığı şu zor günler de,neden hala,AVM'lerin açık olduğunu biri bana açıklayabilir mi?
Düzceli 2 ay önce
Hastalık çocuklara kadar bulaştı..Sayın Valim şu Özel Anaokulları ve Kreşleride kapatın lütfen virüs buralarda daha hızlı yayılıyor...İnsanlar sokaklarda maskesiz dolaşıyor.. Lütfen daha çok denetim yapın .Pazar yerleri ve Sanayide maske takan yok..
Anne 2 ay önce
Her yeri hep birileri denetlesin,gözetlesin aman sakın vatandaş kendini denetlemesin ,en başta herkes kendini bilecek
adamın teki 2 ay önce
Virüs toplu yerlerden bulaşıyor, özellikle çocuk parkları, denetleyecek yetkililer ne yapıyor?
18°
açık