banner851

banner955

Yol kapandı, vatandaş mağdur kaldı.

Yenikent'te yapılan TOKİ evleri önünden geçen yolun trafiğe kapatılmasıyla birlikte vatandaşlar aylardır zor günler geçiriyor.

Gündem 11.10.2008, 15:12
227
Yol kapandı, vatandaş mağdur kaldı.

Yapılan çevre düzeni planı çerçevesinde kapatılan Yenikent Yolu'nda özellikle 1 ve 2. bölge de oturan vatandaşlar, otobüse binmek için 3. bölgedeki durağa kadar yürümek zorunda kalıyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte yaşanan sorun devam ederken özellikle yaşlı vatandaşlar için yol, çekilmez bir hal alıyor.

Yolun trafiğe kapatılması vatandaşlar kadar sürücüleri de olumsuz etkiliyor. Kazukoğlu Köyü yolundan gelmek zorunda kalan vatandaşlar, tek aracın geçebileceği kadar dar olan yolda sıkıntılı günler geçiriyor.

Çarşıya inmek için birinci bölgeden yürüyerek 3. bölgedeki durağa yürümek zorunda kalan bir teyze de yaşadığı sorunu dile getirerek “Ârtık ayaklarım tutmuyor. Bu kadar yolu yürüyerek gelmek beni çok yoruyor. Yolda dar zaten. Bu yol bu şekilde yürümez. Eğer diğer yol trafiğe açılmazsa her halde artık evden dışarıya çıkamam. Çünkü bu yolu yürümeye daha ne kadar katlanabilirim bilmiyorum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık