banner851

banner614

YOL YOKSA SANAYİ BÖLGESİ OLMAZ

banner619

Dünya Gazetesi Yazarı Rüştü Bozkurt dün akşam Erol Tayhan’la Manşet programına konuk oldu. Ekonomi yazarı Bozkurt, organize sanayi bölgeleri ve teşvik yasası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bozkurt, “otoban bağlantısı olmayan bir bölgeye sanayi bölgesi diyemezsiniz” diyerek, organize sanayi bölgelerinin ana yollarla bağlantılarının yüksek standartta olması gerektiğini vurguladı.

banner846
Gündem 02.05.2012, 10:46
254
YOL YOKSA SANAYİ  BÖLGESİ OLMAZ
banner844

Öncü TV’de Manşet programına katılan Ekonomi Yazarı Rüştü Bozkurt, Organize sanayi bölgelerinin bütünlük içinde olması gerektiğini ifade ederek, OSB’lerin ana yollarla olan bağlantılarının olması gerektiğini vurguladı.

Otoyola Bağlantısı Yoksa…

Bozkurt, “Bir yere organize sanayi bölgesi denile bilmesi için oranın kendi iç yollarının, arındırma tesislerinin hepsinin bitmiş olması gerekir. Oranın ana yollarla bağlantılarının en yüksek standartlarda olması lazım. Düzce’de fabrika kuruyorsanız ve o fabrikanın otoyola bağlantısı yoksa oraya organize sanayi bölgesi diyemezsiniz. O bölgenin devren izinlerini organize sanayi bölgesi yöneticilerinin yapıp yatırımcının bir takım işlerin kolaylaştırması lazım.  

Yorumlar (0)