banner851

banner614

YOLLARDA KARLA MÜCADELE BAŞLADI

Düzce'de beklenen kar yağışı gece saatlerinde etkili olmaya başladı. Yollarda olumsuzluk yaşanmaması için belediye, özel idare ve karayolları ekipleri karla mücadele çalışmalarına başladı.

banner619
Gündem 16.01.2021, 22:26 17.01.2021, 15:02
1747

Son bir haftadır yağışlı havanın etkisine giren Düzce'de dün kısa süreli etkili olan kar ve sulu kar bugün gece saatlerinde yerini lapa lapa kar yağışına bıraktı.

Kısa sürede her yer beyaz örtüyle kaplandı. Bu duruma en çok sevinen ise çocuklar oldu.

Koronavirüs salgınına bağlı olarak hafta sonu devam eden kısıtlamalar nedeniyle kar sevincini evde yaşayanların yanı sıra bazı çocuklar dışarı çıkarak evlerinin önünde karla buluşmanın heyecanını yaşadı.

Yollarda olumsuzluk yaşanmaması için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi, özel idare ve karayolları ekipleri tuzlama ve yolları açık tutmak için çalışmalara hızlı şekilde başladı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Marmara Bölgesinde beklenen yoğun kar yağışının Düzce'de de etkili olacağını bildirmiş ve kar uyarısında bulunmuştu.

Açıklamada Düzce'de bugün genellikle yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden sonra kuzeybatı yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışına döneceği belirtilmişti.

HABER: C. Üstüner

Yorumlar (2)
Yav 9 ay önce
Zaten yağmıyor bırakında oynayalım
Vatandaş 9 ay önce
Kalıcı konutlarda herhangi bir çalışma yok şuan için 11.bölge