banner851

banner955

Yolsuzluk canına tak etti.

Şerefiye Mahallesi Kıbrıs Sokak Kapıcı Çıkmazı'nda oturan İsmail Öz, evinin önünde yol olmadığı için evinden çıkamayacak hale geldi.

Gündem 16.10.2008, 14:10
200
Yolsuzluk canına tak etti.

Yapılan yeni binalar ve yeni imar planları nedeniyle 1960 yılında yapılan bir evin önünde yol kalmadı. Şerefiye Mahallesi Kıbrıs Sokak Kapıcı Çıkmazı'nda oturan İsmail Öz de evinin önünde geçeceği bir yol olmadığı için zor günler yaşıyor. İki bina arasındaki tek kişinin geçebileceği kadar genişlikte bulunan bir alandan evine girip çıkan Öz, daha öncelerde evinin olduğu yerin önünden yol geçtiğini ve mevkinin daha önce bir sokak olduğunu söylüyor.

İsmail Öz çektiği sıkıntıları da anlatarak “Ben her sabah kalktığımda geçtiğim yolunda kapanması korkusu yaşıyorum. Burada yeni binaların yapılmasıyla birlikte benim evine girecek yolum kalmadı. Küçük bir alandan evime girip çıkıyorum. Misafirlerim bile yol olmamasından dolayı gelmiyor. Evimin önü önceden yoldu. Yaşadığım sorunu daha önce gerekli yerlere ilettim ama bana dava aç diyorlar. Dava açmak için para ve uzun süre beklemek gerekiyor. En azından bana geçecek bir yer göstersinler de bende artık huzur içinde yaşayayım. Bu sorun yüzünden psikolojim bozuldu. Bu sorunun çözülmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu