banner851

banner614

Yönetmelik Taslağı İGM’yi karıştırdı.

İGM'nin Mayıs ayı ikinci oturumunda Köylere yapılacak yardımların esaslarını düzenleyen yönetmelik taslağı üzerindeki tartışma damgasını vurdu.

banner619
Gündem 02.05.2008, 13:09
211
Yönetmelik Taslağı İGM’yi karıştırdı.

İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı ikinci oturumunda Köylere yapılacak olan yardımların usul ve  esaslarını düzenleyen yönetmelik taslağı üzerinde üyeler arasında çıkan tartışma damgasını vurdu.

Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Üstünel’in bu yönetmelik ile yardımların doğrudan muhtarlara yapılabileceği veya  Köylere hizmet hizmet götürme birliklerinin de kullanılabileceği, denetim yetkisinin de ilçe kaymakamları ile İl Genel Meclisi üyelerine verildiğini söyledi.

Bazı üyeler Köylere hizmet götürme birliklerinin devre dışı kalmasına yol açabileceği endişesiyle itiraz edince, toplantıda gergin dakikalar yaşandı. Üyeler konu üzerinde söz almak için birbiriyle yarışırken, ses tonlarının giderek yükseldiği dikkatlerden kaçmadı.

İl Genel Meclisi üyelerinin tartışmalarının ardından Başkan Yusuf Ercan teklifin Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilmesini önerdi. Öneri oy çokluğuyla kabul edildi.

Yorumlar (0)