banner851

banner614

YSK’DAN MEB’E TALİMAT

banner619

Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için Milli Eğitim Bakanlığı’na yazılı talimat gönderdi. Talimatta seçimlerde görev yapacak öğretmenlere yönelik yapılan uyarıda, “Görev süreniz içinde, görev yerinizden ayrılmayın” denildi.

banner846
Gündem 17.05.2018, 14:19 17.05.2018, 17:29
1070
banner844

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde sandık kurullarında görevlendirilen öğretmenlerin okullarından ayrılmaması gerektiğini, bu nedenle mesleki çalışmalarının tamamının kadrolarının bulunduğu okullarda yürütülmesi gerektiğini belirtti.
Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, seçimde görev alacak öğretmenlerin mesleki çalışmalar kapsamında okullarından ayrılmamaları, bu çalışmaları okullarında yapmaları uyarısında bulundu.

81 ildeki Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen talimatta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalma ihtimaline de değinilerek şu ifadelere yer verildi:

"Seçim iş ve işlemlerinin sağlık ve düzen içerisinde yerine getirilebilmesi, demokratik yaşamın temel koşulu olan seçmen iradesinin dürüst biçimde sandığa yansıması bakımından görev verilen öğretmenlerin görevli oldukları sürelerde, görev yaptıkları yerlerde bulunmalarının sağlanması hususu, takdirlerinize arz olunur. Bu itibarla, sandık kurullarında görevlendirilen öğretmenlerin mesleki çalışmalarının tamamını kadrolarının bulunduğu okullarda yürütmeleri gerekmektedir. Bilgilerinizi ve seçim sürecinde görevlendirilecek öğretmenlerle ilgili gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederim."

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (1)
Gümüşovalı 3 yıl önce
Sandık görevlileri var kolluk kuvvetti var vatandaş var öğretmen ne alaka anlamadım napacak orda
22°
parçalı az bulutlu