banner851

banner614

YÜREK SIZLATAN OLAYA EL ATILDI

banner619

Sakarya Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan ve ameliyatı sırasında yaşamını yitiren yavru köpekle ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Konu çok yönlü araştırılıyor” dedi.

banner846
Gündem 16.06.2018, 12:10 16.06.2018, 15:59
2618
banner844

Geçtiğimiz günlerde bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan ve sonrasında İstanbul Ataşehir’de bulunan bir hayvan hastanesine getirilmişti. Hastane yetkilileri ameliyat öncesinde yaptığı açıklamada, "Şu an ameliyata girebilecek durumda. Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Burada bizim düşüncemiz kemikleri kırabilecek tarza balta gibi aletler olabileceği. Düzensiz kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor" ifadesinde bulunmuştu.

Ameliyat sırasında yine köpeğin hayatını kaybettiği haberini hastane yetkilileri yaptıkları paylaşımla duyurmuş, “Gerçekten çok üzgünüz. Elimizden gelen her şeyi yaptığımız belirtmek isteriz. Maalesef talihsiz yavrumuzun o minik vücudu operasyonu kaldıramadı. Kendisini kaybettik” demişti.

Bunun üzerine küçük köpek yavrusuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan yeni bir açıklama geldi.

"Konu çok yönlü araştırılıyor"
Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir gönderi paylaşan İbrahim Kalın şu ifadelere yer verdi: “Bayram günü yüreklerimizi burkan bu hadiseyi Sakarya valimiz ile görüştüm. Konu çok yönlü araştırılıyor. Kasıt ya da ihmal ne varsa ortaya çıkartılacak. İlgili yasa tasarısının Meclis'ten çıkması isabet olacaktır.”

Vali de açıklama yaptı
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi altına alındıktan sonra ölen yavru köpeğe ilişkin, “İlk bulgular bir iş makinesinin köpeğin bacaklarını kopardığı yönünde. Çok yönlü araştırılıyor” dedi.

"Hayvanseverleri destekliyorum"
Kendisinin de bu konuda hayvan severleri desteklediğini ifade eden Balkanlıoğlu, “Yüzevler Mahallesi mevkisinde bulunan ormanlık alana gittiklerinde acı içinde ayakları kesilmiş yavru köpeğimizi görüyorlar. Tedavisinin yapılması için veterinere, oradan da İstanbul'daki veteriner kliniğe götürüyorlar fakat müdahaleye rağmen yavru köpeğimiz maalesef kurtarılamıyor” ifadesinde bulundu.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (11)
Ai 3 yıl önce
#SURİYELİİSTEMİYORUM defolup gitsşnler
Korkmaz 3 yıl önce
Bunları yapanları cezalandırılmalı oda bir can adi insan mahşerde köpekte seni bekliyor olucak kansız insanlar
nsm 3 yıl önce
arkadas dindar ve kindar nesil yetistirdi, tecavüz %1500 artti, millet camilerden sogudu, uyusturucu girila gidiyor; imam hatipli kizlar deizme kayiyor; analarinin diz altindan bile sapitiyorlar; 9 yasindaki kizla evleniriz diyorlar. hala mi birseylerin yanlis yapildigina inanmiyorsunuz ey düzceli?
ORDULU 3 yıl önce
Ne İstedin O kimseye zararı olmayan hayvandan sen tam bir yılan soyusun .
sosyal medyada 3 yıl önce
Bunu kim yaptıysa suçlusu odur. Bu vahşetten dolayı genelleme yapıp vatandaşlarımızı ve o yörenin halkını tahkir edenler, en az o cani kadar kötü karakterlidir.
ayşe kuşçuoğlu 3 yıl önce
inşaAllah sebeb olanlar cezasını bulur
Düzceli 3 yıl önce
Böyle birşey yok ya. VAllahi yok.adam gibi kanun çıkarsınlar yetti artık
Serpil 3 yıl önce
Yani ne denir bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum onuda Allah yarattı bence bunu yapan kendi başına ağlasın en önemli olan ahiretinide kaybetti ahlaksız cani mendebur
Oksford 3 yıl önce
sn yetkili araştıracağınıza sakarya sapanca düzce bölgesindeki tüm mültecileri kamplara gönderin...Yeterse yeter.Ne eğitimleri ne gelenek mgörenekleri ne temizliklikleri ne aile yapıları uygun herşeyleri hiç birşeyleri bize ters
A şahin'e 3 yıl önce
Ahiret, yaratıcının adaletinin gereğidir. ateist te olsa, inançlı da olsa herkes ahirette dünyadaki hayatının hesabını verecek, işlediği en ufak iyilik ve kötülükten hesaba çekilecek. Bunu bilen kötülük yapamaz.
A.Şahin 3 yıl önce
Ne ahiretmiş arkadaş... Cehennem korkusu olmasa neler yapacaksınız demek ki. Önce vicdan olacak vicdan. Önce insan olacak!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık