banner851

banner614

YURTLAR GÜNDEMDE!

Türkiye'nin de yüreğinin yandığı Adana'nın Aladağ ilçesindeki özel bir öğrenci yurdunda çıkan yangının ardından gözler bir anda diğer öğrenci yurtlarına çevrildi. Düzce'de bulunan öğrenci yurtlarında gerekli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığı konusu sorgulamaya açılırken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yurtları bir kez daha mercek altına alması bekleniyor.

banner619
Gündem 02.12.2016, 17:56
1097
YURTLAR GÜNDEMDE!

Adana’nın Aladağ ilçesinde bulunan özel bir öğrenci yurdunda 29 Kasım Salı günü akşamı saat 19.30 sıralarında çıkan yangın sonucunda 10 öğrenci, 1 çocuk ve 1 eğitmen yaşamını yitirirken, 24 vatandaş da yaralanmıştı. Ülkeyi derin üzüntüye sokan yangın sırasında yurttaki yangın merdiven kapısının kilitli olduğu iddiaları gündeme gelerek, "İhmal mi var?" sorusu irdelenmişti. İşte bu acı olay sonrası yüz binlerce öğrencinin kaldığı yurtlardaki güvenlik önlemleri sorgulamaya açıldı.

Gözlerin bir anda diğer öğrenci yurtlarına çevrildiği elim olayın ardından veliler, yurtların tekrar gözden geçirilmesine dönük taleplerini dile getirir oldu. Yangın merdiveni, söndürme malzemeleri ve yurt binasında ilgili mevzuata göre bulunması gereken bölümlerin tekrar gözden geçirilmesi beklentisi nedeniyle Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün özel ve devlet yurtlarını tekrar mercek altına alması isteniyor.

Olası bir yangın ya da afet durumunda benzer acıların yaşanmaması için yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasına dönük kontrollerini daha da sıklaştırması bekleniyor.

Yorumlar (6)
Ertan demir 5 yıl önce
Kalıcı konutlardaki yeni yapılan yurtların çatıları iş yerlerine akmaktadır ve elektrik kontağın dan çıkacak bir yangın an meselesidir yetkililerin acil önlem alıp çatıları tekrar elden geçirmesi gerekmektedir.
suçlu belli... 5 yıl önce
yurtların müdürü veya sahibi suçsuz...suçlu olan denetleme yapan memur.eksik varsa bildir. adanadaki yurdun 5 ay çnce denetlemesi olmuş,bakmamış mı çatıya,suntadan duvar yaparak oda yapıldığını fark etmemiş mi? !!!!!
Ndm 5 yıl önce
Hükümet 14 yıldır Toki vasıtasıyla ülkenin her yanına binlerce konut yapıyor. Bir çok ilimize stadyumlar yaptırıyor. İş öğrenci yurtlarına geldimi ses yok, Daha düne kadar Fötö'nin yurtlarına terk edilen çocuklar, şimdi de Süleymancı yurtlarına terk edilmiyormu? Yapın Devlet yurlarını kurtarın çocuklarımızı, Şimdi o mu suçlu? bu mu suçlu? diye konuşup gerçek suçluyu unutturmayın...
adamın teki'ne 5 yıl önce
İki yıl önce 18 çocumuzu yine böyle cemaat yurdunda kaybetmedik mi? Yin geçen yıl 45 çocuğumuza cemaat yurdunda tecavüze yeltenilmedi mi? ve yine 9 çocumuzu daha yeni bu yurtlarda kaybetmedik mi? Bir yere başvurmana gerek yok. Hafızanı yokla hak vereceksin..
adamın teki 5 yıl önce
senin düzcedeki özel sektörden kiralanan devlet yurtlardan haberin yok sanırım. bimere başvur da 3 yıl önceki yatak sayısı ile şimdiki yatak sayısını sana yazsınlar.
can 5 yıl önce
Yangın merdiveni olmayan lise yurtları var ilk olarak onlara baksınlar