banner851

banner614

YÜZDE 96’SI TAMAM

banner619

Kentsel dönüşüm programına alınması ile birlikte eski sanayinin kalkması gündeme gelince, sanayinin kaldırılmasından yana olan çoğu esnafı, “ biz nereye gideceğiz” şeklinde bir düşünce aldı. Yeni Küçük Sanayi Sitesinde bazı dükkanların tamamlanmamış olması esnafları kara kara düşündürürken, KSS Başkanı Mehmet Bakan, dükkanların tamamlandığını, hiçbir esnafın açıkta kalmayacağını dile getirdi.

banner846
Gündem 14.05.2012, 17:56
245
YÜZDE 96’SI TAMAM
banner844

Öztürkler kavşağından Kültür Mahallesi Rasim Betir Paşa bulvarı arasında kalan Sanayi bölgesinin kentsel dönüşüm programına alınması nedeniyle kaldırılacak olması bazı esnafları zora soktu. Sanayinin şehir merkezinden kaldırılmasından yana olan ancak, Yeni sanayi sitesinde bazı dükkanların tamamlanmaması nedeniyle tedirginlik yaşayan esnaflar, bu bölgeden dükkanların kaldırılmasından sonra nereye gideceklerini sorgularken, KSS  Başkanı Mehmet Bakan yaptığı açıklamada, küçük sanayi sitesinde çalışmaların yaz başında biteceğini ve kimsenin açıkta kalmayacağını söyledi.
Bakan, “ Kentsel dönüşüm tabi ki yapılması gereken ve Düzce’nin geleceği için güzel olacak bir projedir. Eski sanayi sitesi diye tabir edilen bölge D-100 kenarında çarpık yapılaşmanın ve kirli görüntünün olduğu yerlerdir. Burada tabi ki de kentsel dönüşüm yapılmalı. Bazı planlamalar çerçevesinde bölgede değişiklik olmalıdır. Orada sanayi esnafı nereye gideceğiz diye düşünüyor olabilir. Küçük sanayi sitesinde çalışmalarımızın yüzde 96’sını tamamladık. Geriye kalan bölümlerde yol çalışmaları yapılıyor. İnce düzenlemeler tamamlanıyor. Yaza kadar yüzde 100 tamamlanacaktır. Eski Sanayi sitesinde ki esnaflarımızın neredeyse hepsi bizim üyelerimiz. Bizde bazen sorunlar olabiliyor. Aidat toplamada sıkıntılar olabiliyor. Ama biz bu sıkıntıları aşacağız. Eski Sanayi sitesinde ki esnaf arkadaşlarımızı açıkta bırakmayacağız. Herkesi alabilecek düzeyde Küçük Sanayi Sitesinde boş yerler var. “ dedi.

Yorumlar (0)