banner851

banner614

ZEHİR SAÇAN FABRİKALARA TAVİZ VERİLMEYECEK

Düzce’deki hava kirliliği probleminin tespitine yönelik ilk analiz raporlarından sonra Düzce Belediyesi’nden mücadeleye yönelik yeni bir adım daha geldi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kirliliğin yüzde 25-30’luk kısmını oluşturan sanayi tesisleri için tedbirlere uymayan ve filtre takmayanlara yılsonuna kadar mühlet verdi. Yeni yılla birlikte bu çağrıya kulak tıkayan fabrikalara 96 bin 561 TL para cezası kesilecek.

banner619
Gündem 26.12.2020, 13:30 26.12.2020, 13:33
1590
ZEHİR SAÇAN FABRİKALARA TAVİZ VERİLMEYECEK

Düzce’nin yıllardır süregelen problemi hava kirliliğinin resmi verilere göre 319’a kadar çıkarak ‘tehlikeli’ sınıfına yükselmesinin ardından yapılan ölçüm ve numune alımlarından ilk analiz raporu açıklandı. İlk belirlemelere göre Düzce’deki hava kirliliği probleminin yüzde 25-30’luk kesiminin sanayi tesislerinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Malumun ilanı olan bu veriyle kirliliğin önemli bir kesimini oluşturduğu belirlenen sanayi tesisleri için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçtiğimiz günlerde “Cezai bir işleme maruz kalmamaları için tesis sahiplerimizi bacalarını standartlara uygun hale getirmeye çağırıyorum” ifadeleriyle tesis sahiplerine çağrı yapmıştı.

TEDBİR ALMAYANA 96 BİN LİRA CEZA

Bu çağrının ardından Düzce’de havayı kirleten sanayi tesislerine yönelik yeni bir adım geldi. Başkan Özlü, tedbir almayan ve filtre kullanmayan fabrikalara yılsonuna kadar mühlet vererek yeni yıl ile birlikte 96 bin 561 TL para cezası kesileceğini açıkladı.

“YAPTIRIMA MARUZ KALMAMAK İÇİN DUYARLI OLUN”

Özlü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada  “Düzcemizin hava ve çevre temizliğini sağlamak elimizde” diyerek “Sevgili hemşehrilerim, tedbir almayan ve filtre kullanmayan işletmelere yeni yılda 96 BİN 561 TL idari para cezası uygulanacak. Yaptırımlara maruz kalmamak için duyarlı olalım, Düzce bizim evimiz” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (10)
yolcu 9 ay önce
bunlara gore baskanlik siatemi jer yeri kapaiyor herhalde.yahu dizce belediue baskanisin.sen.ancak sinorlarinda yetkilisin.sanayi teaialeriyle ilgili uetki valiliktedir.borakta o aciklamayi vali yapsin.halka sirin.hozukme vabasi bu..ne kadar ugrassanda nafile
Kazım 9 ay önce
Gerçekten kesilecek mi?
Fatma kalkan 9 ay önce
Düzce Azmimilli ye yeni taşındım Bursa'dan gördüğüm kadarıyla çocuk parkının yanında Pazar yerinde bir fabrikadan çıkan simsiyah dumanı neden görmezler yazık dedim resimlerini çekip ulastirabileceyim yerlere şikayette bulundum takı Esra Erola dâhi çok şükür bir sene içinde artık bacadan siyah beyaz duman çıkar lütfen herkes duyarlı olsun nitekim hayat bizim hayatımız
Vatandaş 9 ay önce
96 bin fabrika için caydırıcı bir fiyat değil. Filtreye vereceği parayı cezaya verir gene olan vatandaşa olur. Milyon luk ceza kesilmeli ki toplum sağlığı kurtarılsın
CAN 9 ay önce
SADECE OMU YA KALITESIZ PIS KÖMÜR YAKANLAR AVRUPADA KÖMÜR YAKMAK 20 SENE ÖNCEYDI
Sonturk 9 ay önce
Sayende.hic bu kadar kötü havayla susuzlukla yasamamistik.Duzce Şirkci tarikat yuvasi..Duzce egitimde turkiye somlarinda.DUZCE ayni sultanbeyli.hic farki yok..
Vatandaş 9 ay önce
Ön tekerlek nereye giderse arka tekerlek de o tarafa gider işi şz bu
Fatih 9 ay önce
Para cezası ile çözülmez bu iş kapat; işletmesini geç, bu da çevre terörü sonuç olarak!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın