banner851

banner614

ZİHNİYET BELLİ: NASILSA BELEDİYE TEMİZLİYOR!

banner619

Düzce'de duyarsız vatandaşlar eliyle sosyal alanlar çöplüğe dönmeye devam ediyor. Bir kez daha parklardaki oturma grupları ve aletlere zarar verilip yerlere çöp atılması yüzünden oluşan kirlilik üzerine Düzce Belediyesi, bir açıklama yaparak, "Nasıl olsa belediye temizliyor" zihniyetiyle hareket edilmemesini istedi.

banner846
Gündem 27.10.2019, 11:29
1185
ZİHNİYET BELLİ: NASILSA BELEDİYE TEMİZLİYOR!
banner844
Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Düzceli vatandaşları parkların temizliği konusunda daha duyarlı olup yerlere çöp atmamaları için çağrıda bulundu.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, birçok vatandaşın parklarda oturdukları yerlere gelişi güzel çekirdek kabuğu atarak çevrenin kirlenmesine sebep olduğuna dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı: "Yeşil alanlarda ve Parklarda yeterince çöp kutusu bulunuyor. Buna rağmen bazı kişiler, atıklarını çöp kutusu yerine  sağa sola atarak çevre kirliliğine neden oluyor. Unutmayalım ki, kirletilen yeri yine kendileri gelip kullanacaklar. Belediye olarak bizler parklar ve yeşil alanların temiz olması için gece gündüz çalışıyoruz. Nasıl olsa belediye temizliyor zihniyetinden kurtulup temizlik konusunda duyarlı olmalıyız."


Ayrıca, çevreye duyarlı vatandaşlardan çekirdek kabuklarının yerlere atılmasıyla ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını ifade eden Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, kabuklu yemişlerin kabuklarını yerlere atarak çevreyi kirletenlere cezai işlem uygulanması konusunda gerekli talimatları yerine getirdiklerini söyledi.

Yorumlar (7)
ESNAF 2 yıl önce
lütfen bu güzel doğamızın dengesini bozmayın herkes dükkanının evinin önünü süpürsün çocuklarınızı çok iyi eğitin temiz bir dünya bırakmak istiyorsanız şimdiden bunun önemini öğretin
......... 2 yıl önce
Bu şekilde kamu malına zarar veren kişilere gerekli yaptırımlar uygulanmalı uygulanmadığı sürece değişen birşey olmaz.
Eski Düzceli 2 yıl önce
Temizlik İmandan Geliyor ya .
DÜZCELİ VATANDAŞLAR 2 yıl önce
BÜTÜN PARKLARDAKİ KAMELYALAR KALDIRILSIN ÇÖP ÇATANLAR HEP BURALARDA PİNEKLİYORLAR
Vatandas 2 yıl önce
Iktidar meselesi insanlık beynine akıllı derecede hükmedemiyor.bence zihinsel bir sorun varki oda cozulmedikce insanlardaki bu duyarsızlık devam edicek asıl gerçek olan devlet en küçük biriminden tutun en büyük birimine kadar kopukluklar ya
Düzce li 2 yıl önce
Çevreyi hor gören geleceğini zor görür...Cevrene sahip çık Düzce
Düzceli 2 yıl önce
Bravo Öncü Haber, gerçekten duyarlı bir haber
19°
açık