17 yıl boyunca Düzce’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yapan Özcan Budak’ın Düzce turizmine kazandıramadıkları hala konuşulurken yaklaşık 2 ay önce Budak’ın yerine göreve başlayan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan’dan Düzce çok şey bekliyor.

Göreve geldiği günden beri özelikle merkez ve ilçelerdeki turistik alanları gezen ve buralarda incelemelerde bulunan Taştan’ın Düzce turizminin tanıtılması için ne gibi çalışmalar yapacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor.

Yıllardır tanıtım konusunda hep geri planda kalan Düzce turizmi, denize açılan kapısı Akçakoca dışında hep geri planda kalıyor. Yaz aylarının gelmesiyle yapılan ot festivali dışında Düzce’nin tanıtılması için başka bir çalışma yapılmadığı da gözleniyor.

Yaz aylarının bitmesine az bir süre kala tanıtım konusunun başka bahara kaldığı da gözlenen konular arasında yerini alıyor. Taştan’ın göreve yeni başlaması ve henüz Düzce’yi çok fazla tanımaması da en azından önümüzdeki yaz çalışmalar yapılsın dedirtiyor.

Haber: M. AYDIN