Düzce’de sıcak ve bunaltıcı hava dalgası etkisini sürdürüyor. Yaz sıcaklarının tavan yaptığı Düzce’de, insanlar serinlemek için kendilerini dere kenarları ve gölgelere atıyor. Ancak, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine tedavi olmak veya hasta yakınlarını ziyaret etmek için giden vatandaşlar, beklemek zorunda kaldıkları ve hiçbir ağacın bulunmadığı otopark alanında, değim yerindeyse bunaltıcı sıcak havalarda tam bir eziyet çekiyor.

Düzce’de günde yüzlerce hasta ve hasta yakının gitmek zorunda kaldığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi çevresinde, hiçbir dikili ağaç bulunmazken, vatandaşlar serinlemek için klimaların çalıştığı hastane koridorlarına girerek serinlemeye çalışıyor. Bu durum ise, hastane koridorlarında büyük bir yoğunluk oluşmasına neden oluyor.

Koronavirüs salgının etkisini sürdürdüğü şu günlerde, uzmanlar vatandaşların kalabalık ortamlardan kaçınılması gerektiği uyarısında bulunurken, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bahçesinde, bunaltıcı yaz sıcağında serinleyecek yer bulamayan hasta ve hasta yakınlarının, hastane koridorlarında serinlemeye çalışması, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına adeta davetiye çıkartıyor.

Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, dört tarafı ormanlarla çevrili Düzce’de, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi otoparkı ile çevresinde hiçbir ağacın veya gölgelik alanın bulunmamasına büyük tepki gösteriyor.

Bu konu ile ilgili Düzce Üniversitesi ve Hastane yönetiminin harekete geçmesini isteyen vatandaşlar, “Hastane yönetimi kendileri klimalı odalarda otururken, vatandaşlar hastane otoparkı ve hastane önünde bu aşırı sıcaklarda büyük eziyet çekiyor” dediler.

Haberimizin ardından Rektör açıklama yaptı...

Haberimizin ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Hastane otoparkında yapım ve hastane servislerinde tadilat ve inşaat devam ediyor. Geçen hafta yaklaşık 25 milyon maliyetli bir ihale yaptık. Yeşillendirme zamanı malum Ekim ayı. İnşallah Ekim ayı içerisinde altyapı tamamlanmış olacak çiçeği böceği ile" diye konuştu. 

HABER: Savaş ARI