İstanbul Düzceliler Derneği’nin organize ettiği boğaz turu yoğun katılımla gerçekleştirildi. Etkinlikte, Üsküdar Belediyesi'nce kültürel tanıtım için hizmete sunulan Üsküdar Valide Sultan Gemisi’ne Düzceliler müzik eşliğinde alındı.
Üsküdar Turyol İskelesi’nden hareket edilerek Boğaz’da bulunan önemli ve tarihi yerler rehber eşliğinde anlatıldı. Canlı müzik ve eşsiz boğaz manzarasını ve akşam güneş batışını hayranlıkla izleyen Düzceliler, yapılan etkinlikten son derece memnun ayrıldı. Ayrıca program çerçevesinde katılımcılara ikramlarda bulunuldu.
Çelebi teşekkür etti
Programda konuşan İstanbul Düzceliler Derneği Başkanı İlyas Çelebi, vapuru İstanbul Düzceliler Derneği’ne tahsis eden Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen ve Başkan Yardımcısı aynı zamanda İstanbul Düzceliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Mete Yapıcı’ya teşekkür etti. Çelebi, konuşmasında derneğin yıl içerisinde yapmış olduğu etkinliklerden söz etti.  
“Her zaman hizmetindeyiz”
Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Mete Yapıcı ise konuşmasında dernek olarak üyelerinin ve hemşehrilerinin her zaman hizmetinde olduklarını ifade etti.
Bu tür programların artmasını tavsiye etti
İstanbul Düzeliler Derneği Kurucu Başkanı ve Uluslararası Vuslat Derneği Başkanı ve aynı zamanda Darülaceze Vakfı Başkanı olan Hamza Cebeci de kısa bir konuşma yaptı. Cebeci, “Bu tür programların İstanbul’daki hemşehrilerimizi biraraya getirerek tanışıp, kaynaşmasına vesile olma amacı içermektedir. Bu tür programların artmasını ve hemşehrilerimizin programlara katılmasını tavsiye ediyoruz. Bu tür programlarında artmasını can-ı gönülden bekliyor ve destekliyoruz.’ dedi.
Programa katılanlar
Programa  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kerim Sönmezoğlu, Doğuş Üniversitesi Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Erkmen, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Leyla Pınar, Haliç Üniversitesi Konservatuar Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Nilgün Onat, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölüm Başkanı Prof. Dr Çiğdem Çini, Milli Saraylar Dolmabahçe Saray Amiri Berrin Özbek, Karadeniz Sesi Radyosu Program yapımcısı Zeki Gökçe, Üniversite Medya Birliği Başkanı Atakan Şeniz, Emekli Emniyet Müdürü Yüksel Çarhacıoğlu, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Akif Feyizoğlu katılım sağladı.

Haber;C. ÜSTÜNER