Akçakoca’da bulunan ve yıllardır atıl vaziyette kalan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, eski adıyla MTA Tesisleri yeni adıyla Akçakoca Sosyal Tesisleri’nin kesintisiz şekilde hizmet vermesi için İYİ Parti’nin yürüttüğü görüşmeler olumlu sonuç verdi. Partiden yapılan yazılı açıklamada, İYİ Parti Düzce Teşkilatları’nın yoğun gayreti ile ilçedeki önemli sosyal alanlardan olan tesislerin uzun bir aradan sonra bu yaz açılan kapılarının tekrar kapanmayacağı müjdelendi.


Lokum: Tesisin yıl boyunca açık kalması yönünde adım attık
Açıklamada görüşlerine yer verilen İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Av. Behçet Alkan Lokum konu ile alakalı yaptığı açıklamada şunları aktardı:
“Akçakoca’nın gerek istihdam gerekse turizm açısından en önemli tesislerinden olan Akçakoca Sosyal Tesisleri’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ekibi ile yapmış olduğumuz yoğun görüşme süreci sonucunda öncesinde şehrimizde yaz sezonu boyunca hizmet eden tesisin yıl boyunca da açık kalması yönünde adım attık ve gençlerimizin istihdam edilmesini sağlayacak şekilde açılmasını sağladık. Sayın Mansur Yavaş’a ilçem adına teşekkür ediyorum.”


Er: Amacımız şehrimize her alanda değer katmak
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise şu açıklamayı yaptı:
“Amacımız şehrimize her alanda değer katmak. Düzce’de atıl durumda olan ya da canlandırılmayı bekleyen birçok konudan biri olan Akçakoca Sosyal Tesisleri’ni tüm yıl boyunca aktif olacak şekilde canlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehre söylemde değil eylemde ve somut olarak katkılar sunuyoruz ve sunmaya devam edeceğiz. Bize inanan ve destek veren Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve ekibine teşekkür ediyoruz.”