Türkiye’nin dört biryanından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğimize destek çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Akçakoca Muhtarlar Derneği lokali önünde bir araya gelen İl Genel Meclis üyeleri Çiğdem Günal, Nazmi Tok, Cahit Aydın, Fatih Turan, Hüseyin Yılgın, Şaban Arslan, Necmi Kap, Şehit Cihan Aksarı’nın Babası Cemal Aksarı ile merkez köy muhtarlarından oluşan heyet terör örgütü unsurları ile kahramanca mücadele eden Türk Askerine moral vermek ve destek olmak amacıyla Kilis’e doğru yola çıktı.
Afrin operasyonuna katılan askerlere fındık, ayakkabı keçesi, kışlık içlikler hazırlatarak otobüsün bagajını dolduran heyeti Akçakoca belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci de yalnız bırakmadı.

“Mehmetçiğimiz o bölgeyi terör koridoru olmaktan çıkartacak”
Heyet ilçeden ayrılmadan önce bir açıklamada bulunan Başkan Yemenici, yapılan yardımın sembolik bir yardım olduğunu belirterek, Mehmetçiğin o bölgeyi terör koridoru olmaktan çıkartacağını ve Türkiye’de bulunan 3 buçuk milyon Suriyelinin memleketlerine dönmelerinin önünü açacağını söyledi.Akçakoca Muhtarlar Derneği Başkanı Rıdvan Acat ise muhtarların fındık desteği verdiğini, bazı kadınların iç çamaşırı, öğrencilerin Mehmetçiğimize mektup ve ayakkabıcıların da keçe desteği verdiğini söyledi. 

Konuşmaların ardından toplu hatıra fotoğrafı çektiren heyet, vatandaşın alkış ve duaları eşliğinde Kilis’e doğru yola çıktı.Haber: Ö. YILMAZ