3.Lige yükseldiği ilk sezonda sıkıntılı günlerden geçen Düzcespor son 7 haftaya ligde kalma savaşı vererek giriyor. Son 7 maçta kırmızı kaç puan toplayacağı sporseverler tarafından akıl oyunları yapılmasına neden oluyor. Düzcespor'un sahasında oynayacağı maçları grupta düşmeme mücadelesi veren rakipleri ile oynayacak olması avantaj olarak görülüyor. Düzcespor'un kalan 7 haftada deplasmanda üç, kendi evinde 4 müsabaka oynayacak.

Düzcespor deplasmanda Maltepespor, Tire 1922, Yeşil Bursa takımları ile oynarken ligden çekilen Cizrespor maçı ise oynanmayacak. Düzcespor'un iç sahada ise Altay, Turgutluspor, Kozan Belediyespor ve Tekirdağspor’la karşı karşıya gelecek. Düzcespor’un iç sahada oynayacağı müsabakalarda 12 puan ve Cizrespor maçından direkt olarak gelecek üç puanla birlikte toplam 15 puan yapmasıyla toplam 46 puana ulaşmasının ligde tutunmasına yeterli olabileceği hesapları yapılıyor.


Taraftarların Düzcespor’un iç sahada oynayacağı maçlara gelerek Düzcespor’a ligde kalma yolunda verilen savaşta itici bir güç olacağı bekleniyor.

Spor servisi