Türkiye Futbol Federasyonun zorunlu hale getirdiği Futbol Antrenörleri Zorunlu Gelişim Eğitim Seminerlerinin 2’ncisi Düzce’de yapıldı. Futbol Antrenörleri Derneği Düzce Şubesi tarafından düzenlenen eğitim semineri, sabah ve öğleden sonra iki bölümden oluştu. İlk bölümü A katogarisi, ikinci bölümün ise B kategorisi olarak düzenlendiği bu yılki seminere eski futbolcu ve futbol antrenörü Atilla Güzelosman adı verildi.  Gençlik Merkezi salonunda yapılan seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

ARTIK BİLİM ADAMLARI DA EĞİTİM VERECEK

Seminere Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Pepe, Öğretim Üyesi Doç. Dr. ve TÜFAD üyesi eğitmen Kadir Tiryaki, ASKF Genel Başkanı Erdoğan Bıyık ve futbol antrenörleri katıldı. 

Eğitim öncesi adı bu seminere verilen eski futbolcu ve teknik direktör Atilla Güzelosman’a Düzce TÜFAD tarafından bir teşekkür plaketi de verildi. Bu plaketi, eski futbolcu ve teknik direktör Şamil Demirtaş’ın elinden alan Atilla Güzelosman, teşekkür etti. Yine bu gün yaş günü olan Atilla Güzelosman için pastada salona getirilerek kendisine sürpriz bir kutlama yapılınca duygulu anlar yaşandı.

“TEKRAR YEŞİL SAHALARA DÖNECEĞİZ”

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Murat Şhabe ise seminer açılış konuşması yaptı. Murat Şhabe, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “TFF ve TÜFAD  ortaklaş olarak 2 yılda bir düzenlediğimiz, gelişim seminerlerini bildiğimiz üzere bundan böyle sürekli gelişim seminerleri sürekli gelişim seminerleri olarak değiştirilmiştir. İlkini 2020 yılında yaptıktan sonra arayan giren pandemi bizleri 1.5 yılı aşan bir sürede spordan uzak bırakmıştır.  İnşallah bu süreci bir an önce atlatıp, özlediğimiz yeşil sahalara döneriz.  Bu gün ikincisini yaptığımız bu semineri,  her zaman bizlerle birlikte olan, futbolculuktaki beyefendiliğiyle bizlere örnek olmuş, değerli büyüğümüz, derneğimizin üyesi,   Sayın Atilla Güzelosman adına düzenlemekteyiz. Değerlerimizi, yaşarken onurlandırmayı, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım bir görev saymaktayız. Bu gün ve bugünden sonra bu görevi yerine getireceğiz. 3 Eylül’de 3. seminerimizi gerçekleştireceğiz. 2023 Haziran ayına kadar ise sizlerin TFF’den çalışma izinlerinizi almış olacağız. Bu değişen sistemle, TFF ve TÜFAD’dan sonra bu seminerlerde, bizlerle birlikte olacak olan Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin çok değerli öğretim üyelerine teşekkür ederim.”

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ.