banner851

banner955

BAKANLIK OLUR VERDİ, DOĞA HARİKASININ İSMİ DEĞİŞTİ

Kaynaşlı’da bulunan ve doğal güzelliğiyle her mevsim ziyaretçilerini büyüleyen Kurugöl Tabiat Parkı’nın adı, bu ismin yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiği gerekçesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı kararıyla ‘Korugöl Tabiat Parkı’ olarak değiştirildi.

Kaynaşlı 17.12.2021, 09:49
2917
BAKANLIK OLUR VERDİ, DOĞA HARİKASININ İSMİ DEĞİŞTİ

Kaynaşlı’da bulunan ve doğal güzelliğiyle her mevsim ziyaretçilerini büyüleyen Kurugöl Tabiat Parkı’nın adı, Tarım ve Orman Bakanlığı kararıyla ‘Korugöl Tabiat Parkı’ olarak değiştirildi.

‘Yanlış anlamalara sebep oluyordu…’

Konuyla ilgili Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen ve alanı yüzde 50’den fazla genişletilerek 30 hektara çıkarılan gölün ‘Kurugöl’ isminin yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini belirtildi.

Bunun önüne geçilmesi için de ziyareti sayısı her geçen gün artan doğa harikası alanın ‘Korugöl Tabiat Parkı’ olarak ilan edildiği duyuruldu.

Yorumlar (11)
ADİGE. 12 ay önce
göl altınsuyuyla dolu olsa ağaçların yaprakları pırlantadan olsa heryer çimen yerine müceVher olsa ne yazar. düzceli cahil kesimi eğitemezsiniz de orası çok kalmaz hiç olur gider. ki zaten şu an belediye çöplüğü gibi içiki şişeleriyle piknikçi artıklarıyla dolmuş
Can Can 12 ay önce
Ankara’ya ve İstanbul’a 2 saat mesafede olup hiç birşey olamayan covid haritasında hala maviye dönememiş bu “güzide” ilimizin en büyük problemi üzerinde yaşayan insanlarıdır.
oğuz 12 ay önce
sandığı getirin bizde sizin isminizi değiştiricez
Zc81 12 ay önce
Yılların Kurugolu olmuş korugol ne alaka sıra gollere mi geldi bırakın eski ismiyle herkes ilk önce pisliğini toplasin
Madur 12 ay önce
Kafaya taktılar düzcenin kemikleşmiş isimlerini değiştirmeye yakında düzcenin de ismini değiştirmeye kalkarlar bu gidişle
Düzceli.. 12 ay önce
Vakti zamanında bir kuruma, tüzel kişiliğe verilseydi, bu gün Gölcükten kaliteli bir yer olurdu.. Bolu ya gidin Ormanların her köşesine devlet eli değmiş..
Düzceli.. 12 ay önce
Ben ve benim gibi düşünen çevrem gittiğimiz yerde tek bir çöpümüzü bırakmadığımız gibi, bazen elimizden geldiğince ortamı çöplerden temizlemeye çalışıyoruz..
Düzceli.. 12 ay önce
Bir zamanlar üç köprüden 5 dakikada çıktığım Gölete geçen yıl araçların çıkamadığını gördük.. En son gittiğimde çöp göl olmuş.. Piknikçilerin bıraktığı çöpler her tarafta..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız