banner851

banner614

BAŞKAN ŞAHİN MERAK EDİLENLERİ AÇIKLADI

banner619

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, ilçede öğrenim gören üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurdunun ‘Masraflı oluyor’ gerekçesi ile kapatılmasının doğru bir karar olmadığını belirterek, “Eğitim için yapılan masraf, ziyan değildir. Konu ile ilgili milletvekillerimizi bilgilendirdik.” dedi. Kaynaşlı’ya yeni bir fakülte kazandırmak için Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın da destekleri ile girişimlere başladıklarını açıklayan Şahin, ayrıca hayata geçirilecek projelerle Kaynaşlı’nın 5 yılda yepyeni bir çehreye bürüneceğini söyledi.

banner846
Kaynaşlı 02.08.2019, 11:20 02.08.2019, 18:49
2356
banner844
Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, ilçede belediye eliyle yürütülen çalışmalar ve merak edilen konulara ilişkin Öncü Haber’in sorularını yanıtladı. Üstlendikleri görevin sorumluluğunun farkında olduklarını belirten Başkan Şahin, ilçe halkının 5 yıl içinde bambaşka bir Kaynaşlı göreceklerini ifade etti.

“Öğrenciye yapılan hizmet masraf değildir”

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurdunun kapatılma süreciyle ilişkin açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin şöyle konuştu:
KYK yurtları için bir rapor hazırlandı. Ankara’ya sunuldu. Kaynaşlı’daki yurt devlet yurdu, kira ödemesi yok. Geçmişte devlet tarafından yapılmış bir yurt ve güzel de bir yurt. 240 kişinin kalabileceği şekilde dizayn edilmiş bir yurt. Tabii kız yurdu burası ve 70-80 kişiye barınma ihtiyacı karşılıyorduk biz bu yurtta. Buranın kapatılması gündeme gelmiş sebebi ise masrafları oluyormuş. Hadi bu yurt kapandı diyelim, buradaki öğrencilerimiz nerede kalacak? O da bir soru işareti. Düzce merkezdeki yurtlara gönderilme durumları var. Ama bu mantıklı bir hareket değil tabii ki de. Ayaklarının dibinde bir yurt var. Kaynaşlı’daki yurdun kapatılması öğrenciler için hoş bir şey değil. Eğitim için yapılan masraf, ziyan değildir. Konu ile ilgili milletvekillerimizi bilgilendirdik. Kaynaşlı’da iki bölüm daha açıldı ve hizmet vermeye başladı. Yurdun kapanması siyasi olarak iyi görüntü vermez. Yurt açık olmalı. Kaynaşlı’mıza ve öğrencilerimize yardım etmeli.”

Kısa sürede bitecek

D-100 Karayolu Kaynaşlı kesimindeki köprülü kavşak ile de açıklamalarda bulunan Başkan Şahin şunları kaydetti:
“Köprülü kavşakta İstanbul’dan Kaynaşlı’ya geçişler açık. Bir tünel çalışması var orada ve birkaç aksilik var onlar hallediliyor. Tünel çıkışında evler var o evlere çok yanaşmadan kaydırma durumu var. O işlemler olduktan sonra  inşallah en kısa sürede bitecek.”            
“Acil olmayan projelere devlet sıcak bakmıyor”
İlerleyen günlerde dere yatakları ile ilgili çalışmaları da olacağını söyleyen Başkan Birol Şahin, konuşama
Âmâ tabii biz derelere acil olarak müdahale etmek zorundayız. Önümüzdeki günler de de derelerle ilgili bir çalışma olacak. İlerleyen günler de Tarım ve Orman Bakanı yardımcısıyla bir randevu aldık. Bakan yardımcımızla bir proje oluşturduk inşallah ilerleyen zamanda dere problemlerimizde bitecek.”

Kanal Kaynaşlı beklemede

Şahin ayrıca bir önceki yönetimin hayata geçirileceğini açıkladığı “Kanal Kaynaşlı” projesine yönelik ise “Devletimiz çok acil olmayan projelere çok sıcak bakmıyor. Bu yüzden şuan Kanal Kaynaşlı projesi için bir çalışma yok. Devletin projesi zaten Kanal Kaynaşlı. Proje ile ilgili bir girişim olursa söylerim sizlere.” dedi.

“45 milyon borç ile devir aldık”

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından başkanlık koltuğuna oturduğunda, belediyenin aşırı borç yükü ile karşı karşıya olduğunu gördüklerini ifade eden Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, şu ifadeleri kullandı:
“Biz Kaynaşlı Belediyesi’ni 45 milyon borç ile devir aldık. Açıkçası çok aşırı bir borç yükü. Kaynaşlı Belediyesi’ni şuanda mali disiplin altına aldık. Gelir-gider dengesini ayarladık ve geçmişten gelen borçları ödemeye çalışıyoruz. Eskiye dönük 10 milyon lira asfalt borcumuz var. Bunların yanı sıra işçilerimize borcumuz yok onları mağdur etmemeye çalışıyoruz. İşçi çıkarmadık ve çıkarmayı da düşünmüyoruz.”
Fakülte açılması için çalışmalar var
Kaynaşlı’ya bir fakülte kazandırma hedefleri olduğunu söyleyen Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kaynaşlı’ya yeni bir fakülte kazandırmak istiyoruz ve bu kapsamda Düzce Rektörümüz de bizi destekliyor sağ olsun. Yeni fakülte Kaynaşlı’yı ileriye taşıyacaktır.”

Bölgemiz sele yatkın

Şahin sel felaketiyle ilgili taziye mesajlarını iletirken önlem alınması gerektiğinin de altını çizerek şunları aktardı:
“Akçakoca ve Cumayeri’nde sel felaketi yaşandı, büyük bir sel felaketi oldu. Kaynaşlı’da 1995 yılında böyle bir sel yaşanmıştı. Kaynaşlı zor durumda kalmıştı o yıllarda. Sel felaketi yaşanan bölgelerde yaralar sarılacaktır inşallah. 7 can kaybımız var, Allah rahmet eylesin vatandaşlarımıza. Bölgemiz sele oldukça yatkın olduğu için önlem almamız gerekiyor. Biz Kaynaşlı Belediyesi olarak sel felaketi olmaması için tedbir almaya çalışıyoruz.”
Son olarak Başkan Şahin kurban bayramının sağlıklı huzurlu bir şekilde geçmesini ve kazasız belasız sonlanmasını temenni etti.
Haber :C.A.KUŞ
 
 
 

 
Yorumlar (18)
AbazA 2 yıl önce
Askan yol acildi dedi ama nasıl açılmış bi baktın mi köylüler karşıya nasıl geçecek aktin mi la iri gidip çeksin şurayı nasi yol açılmış.d 100 de kocaman taşlar yol ortasında biri vurup olecek
Kaynaşlılı 2 yıl önce
Ama ne demişler it ürür kervan yürür başkanım sizin yaptıklarınızı biz görüyoruz bu yorumları yapanlar çekemiyor anten takacaz bunlara anten
Kaynaşlılı 2 yıl önce
Bu yorum hariç yapılan tüm yorumların aynı kişi tarafından başkanı kötülemek için yapıldığı belli
Baskan 2 yıl önce
Başkan köprülü kavşak dediniz i bakın bakalim nasıl bir geçit olmuş yarısı yolda gişeler i acayip tabelabyok alt geçit sunular altında hiç gezdiniz mi
Bekir 2 yıl önce
Çocuklarımız tarikat yurtlarına ya da apartlara mahkum edilecek ...çok yazık.. eğitim için hemde kız öğrenci yurdu kapatılamaz..
Vahim 2 yıl önce
Aldığım duyumlara göre belediyeye 3 tirilyon gelmiş başkanda birilerine pazaryerini sizin yere koymayı düşünüyoruz diye çıtlatmış aklımda deli sorular?
Yorum 2 yıl önce
Birol bey siz dergaha gidin boş verin bu işleri
Memur 2 yıl önce
Başkanımbu hırsızlık olayının üzerini kapatmak için ne aldınız?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu