banner851

banner955

BELEDİYEDE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, asgari ücrette zam pazarlığı sürerken en az 4 bin TL olması gerektiğini söyledi. Şahin ayrıca belediyede uygulayacakları en düşük ücretin 4 bin TL’nin altına düşmeyeceğini açıkladı.

Kaynaşlı 10.12.2021, 11:33
3918
BELEDİYEDE ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Ekonomik bunalım ortamında ay sonunu getirmek için kılı kırk yaran milyonlarca vatandaş yılbaşında maaşlarına gelecek zam oranını merakla bekliyor.

Ülkede çalışanlar içerisinde en büyük kesimi oluşturan asgari ücretliler için zam pazarlığı sürerken işverenler 275 lira, işçi kesimi ise bin 25 TL zam talep etti. Zam pazarlığında gözler 4. toplantının yapılacağı ve sonucun açıklanmasının beklendiği 13 Aralık’a çevrildi.

İşçiler işveren temsilcilerinin bu ekonomik ortamda kendilerine layık gördüğü 275 liralık zamma tepki gösterirken bir çıkış da Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den geldi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Başkan Şahin, asgari ücretin en az 4 bin TL olması gerektiğini belirtti.

Başkan Şahin, bir vatandaşın ‘Belediyede asgari ücret 4 bin TL mi başkanım?’ sorusuna da ‘Olacak’ yanıtı verdi. Şahin’in bu paylaşımı belediye çalışanlarını heyecanlandırdı.

Öte yandan 2021 yılı için merkezi hükümet asgari ücreti 2 bin 825 TL olarak belirlerken Kaynaşlı Belediyesi’nde uygulanacak asgari ücreti 3 bin 200 TL olarak ilan edilmişti. Başkan Şahin bu hamlesiyle asgari ücreti yüzde 14 üstüne çıkarmıştı.

Bu yıl da asgari ücretin belli olmasının ardından Kaynaşlı Belediyesi’nde uygulanacak asgari ücretin bunun üzerinde olması ve kısa süre içerisinde de Başkan Şahin tarafından açıklanması bekleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (6)
Halk 12 ay önce
SANA TAVSIYEM TALKAN VE CURCAN KATLIAMLARINI OKU.YOUTUBE Dan ILBER ORTAYLIDAN DİNLE..
Düzceli 13 ay önce
Başkan işini yapsan keşke! Asgari ücret mi senin işin! Sen esnafının sırtına binmesini iyi bilirsin. Burda şov yaparsın. Vah ki ne vah!!
Madur 13 ay önce
Askari ücreti belirleyenler kendi maaşlarını göz önünde bulundurarak öyle belirlesin yeter artık
Cebinden ödüyorsun sanki 13 ay önce
Asgari ücret üstünden prim yapmayı bırakın artık . Asgari ücret bi kere saçmalık . İsteyen istediği şekilde işin durumuna göre maaş belirler . Çalışmak isteyen çalışır. Bunu devlet ödemiyor !
Dcz. 13 ay önce
Sen demekki bedavaya çalışıyorsun herşeyin bir bedeli var bu da olması gerekenin en azı demek. Ve başkana da helal olsun diğerleri de örnek alsın.
boluda bir düzceli 13 ay önce
Seni tanımama etmem
Adamsın Sen Adam. sadece bu haber için demiyorum,
dik duruşun ve kalitenden ötürü
ALLAH yar ve yardımcın olsun Sayın Başkan
Yeni Sayımız