banner851

banner614

BİROL BAŞKAN BU SEFER BOŞA KONUŞTU

banner619

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in “Kaynaşlı’da koronavirüs kaynaklı vaka veya hasta yok” paylaşımının ardından ilçede ikamet eden bir vatandaş ‘Keşke öyle olsaydı’ diyerek 14 gündür koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğünü Öncü Haber’e bildirdi. Bunun üzerine haber merkezinin ulaştığı Kaynaşlı Entegre Devlet Hastanesi yöneticileri de Kaynaşlı’da günlük 2 ile 5 arasında vaka görülmeye devam ettiğini açıkladı. Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Başkan Şahin ise, paylaşımına kaynak olan verileri resmi makamlardan edindiğini belirterek “, “Bize muhalif olanlar bu durumdan rahatsız olabilirler. Kaynaşlı’da vaka ve hasta yok. Ancak bu bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

banner846
Kaynaşlı 05.02.2021, 13:55 06.02.2021, 10:59
2251
BİROL BAŞKAN BU SEFER BOŞA KONUŞTU
banner844

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in ilçede 15 gündür yeni tip koronavirüs kaynaklı vaka görülmediği ve aktif hasta sayısının sıfırlandığını açıklaması sevinçle karşılanmış ve salgının biteceğine dair umutları güçlendirmişti.

Öte yandan Başkan Şahin’in paylaşımının ardından Kaynaşlı’ya bağlı Yeşiltepe Köyü’nde ikamet eden bir vatandaş 14 gündür ailesiyle birlikte COVİD-19 nedeniyle tedavi gördüğünü Öncü haber Merkezi’ne bildirdi.

Muhammed Öztürk isimli vatandaş, “Ben 14 gündür koronavirüs nedeniyle tedavi görüyorum. Komşularımızın içerisinde de hastalar var. Günlerdir Kaynaşlı’da vaka sıfır diye haber yapıyorsunuz. Ancak bu doğru değil, keşke doğru olsaydı” ifadelerini kullandı.

“KAYNAŞLI’DA VAKA ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR”

Bunun üzerine Öncü Haber’in ulaştığı Kaynaşlı Entegre Devlet Hastanesi’ndeki üst düzey sağlık yöneticileri, Kaynaşlı’da vakaların sıfırlanmasının söz konusu olmadığını ve ilçe genelinde günlük 2 ile 5 arasında yeni tip koronavirüse yakalanan vatandaş olduğu bilgisini verdi.

BAŞKAN ŞAHİN: ‘VERİLER RESMİ MAKAMLARDAN’

Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Kaynaşlı’da örnek bir salgınla mücadele sürecinin yürütüldüğünü belirterek vaka sayılarının sürekli takipleri altında olduğunu ve Kaynaşlı’da vaka ve hasta olmayışıyla ilgili veriyi İl Sağlık Müdürlüğü’nden aldığını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Yeşiltepe Köyü’nde hastalık kaynaklı bir karantina sürecinin yürütüldüğüne dikkat çeken Şahin, “Temaslı oldukları için bazı vatandaşların elbette ki karantina süreci devam ediyor. Ancak karantinada olmak ile hasta olmak aynı anlama gelmiyor” dedi.

“BUNDAN SONRA VAKA OLMAYACAĞI ANLAMINA GELMİYOR”

Şahin, Kaynaşlı’da vaka kalmayışının Türkiye çapında ses getirdiğini ifade ederek, “Bize muhalif olanlar bu durumdan rahatsız olabilirler. Kaynaşlı’da vaka ve hasta yok. Ancak bu bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez” diye konuştu.

HABER: M.GÜNESEN

Yorumlar (7)
Kaynaşlılı 6 ay önce
Her gündem olduğunda avcunu yalıyor.
hadi oradan 6 ay önce
Bu adamı öve öve bitiremeyen Öncü RTV'ye Medya ve siyaset üzerine bir dizi önerisinde bulunabilirim :)
Virüslü 6 ay önce
Başkan reklam yapmaya çalışıyor, sürekli gündemde kalmaya çalışıyor.
Hakan 6 ay önce
Bu sefermi.....
Vatandaş 6 ay önce
Çok boşsun çok...
Yorumcu 6 ay önce
Hasta olmasa bile bu senin basarinmi neyin peşindesiniz.Adamin hic isi yok sana mualif diye ben coronayim diycek.Seninle ne alakasi var pandeminin.Gundeme geleyim
ee 6 ay önce
şu adamdan hiç haz etmiyorum. arabistan veya iran da falan muhtar olacak kapasitede insanlar gelip belediye başkanlığı yapıyor. kızlarımıza söylediğin hayasız ve utanmaz sözlerin dün gibi aklımda birol bey.