banner614

KAYNAŞLI BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA

banner619

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’den yeni tip koronavirüs salgını sürecinde zor günler yaşayan kahvehane esnafına can suyu geldi. Başkan Şahin, COVİD-19 tedbirleri kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalan kahveci esnafına belediye olarak 1.500 TL değerinde gıda yardımında bulunacaklarını duyurdu.

banner846
Kaynaşlı 17.12.2020, 13:40
2291
KAYNAŞLI BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA
banner844

Kaynaşlı Belediyesi’nden yeni tip koronavirüs (COVİD 19) salgını döneminde ekonomik açıdan zor günler yaşayan esnafa destek geldi.

Salgın hastalığının etkisini göstermeye başladığı ilk günlerden itibaren vatandaşın ve esnafın yanında yer almaya çabalayan Kaynaşlı Belediyesi, geçtiğimiz günlerde belediyenin kiracısı olan ancak iş yerini kapatmak zorunda kalan esnaftan kira almayacaklarını ve Denetimli Halk Otobüsleri’nin belediyeye ödedikleri ücrete de sokağa çıkma kısıtlamaları bitene kadar yüzde 50 indirim yapılacağını duyurmuştu.

Bu kararı kamuoyunda takdir toplayan Başkan Birol Şahin, salgının en çok etkilediği kesimlerin başında gelen kahveci esnafına da duyarsız kalmadı.

1.500 TL GIDA YARDIMI

Aylardır ekonomik dar boğazda olan kahveci esnafına destek mesajı veren Şahin, “Pandemi kapsamında işyerlerini kapatmak durumunda kalan her kahveci esnafımıza Kaynaşlı Belediyesi olarak 1500 TL  gıda yardımında bulunacağız” açıklaması yaptı.

17 KASIM’DA TEKRAR KAPATILMIŞLARDI

Kahvehane ve kıraathaneler mart ayından 1 Haziran’a kadar kapalı kalmış sonrasında ise oyun oynatılmasının yasak olması ve müşterilerin az olması nedeniyle bir türlü belini doğrultamamıştı. Geçtiğimiz 17 Kasım tarihinde ise alınan yeni koronavirüs tedbir kararları kapsamında ikinci bir kadar faaliyetlerine yeniden ara verilmişti. Şahin başkanlığındaki Kaynaşlı Belediyesi’nin bu hamlesi Kaynaşlılı kahveci esnafına can suyu olacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
zengin 6 ay önce
maşşalah başkınama adam gibi adam
Duzceli 6 ay önce
Çalişiyor başkan bu dönem düzce belediyesine aday ol kesin kazanirsin bağimsiz ama
Üstat 6 ay önce
Helal olsun başkanımıza
Citizen 6 ay önce
Neden sadece kahveci esnafı?
Soner 6 ay önce
10 aydır kapalı olan başka bir esnaf türü varmı?
25°
parçalı az bulutlu