banner851

banner955

KAYNAŞLI TOKİ YİNE SULAR ALTINDA

Kuvvetli yağış yüzünden Kaynaşlı'nın Karaçalı Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarını su  bastı. Vatandaş belediye ekiplerinin su baskınlarına müdahale etmemesine isyan etti. Sorunun müteahhit kaynaklı olduğunu savunan Başkan Birol Şahin ise "Ekiplerimiz çalışıyor." diyerek TOKİ sakinlerinin serzenişini işgüzarlık olarak niteledi.

Kaynaşlı 28.06.2022, 08:25 28.06.2022, 17:35
6596
banner986

Kaynaşlı Karaçalı Mahallesi bir kez daha taşkın sularına teslim oldu. Alt yapıdaki eksiklikler yüzünden evler yine sular altında kaldı.

Öncü Haber'e konuşan TOKİ sakinleri belediye ekiplerinin duyarsızlığına isyan etti. Vatandaşlar, "Adnan Menderes Caddesi, Akyazı Ortaokulu'nu su bastı. TOKİ'yi su bastı. Binaların altında yarı bele kadar su var. Başkan, "Ekip gönderiyorum." dedi ama "Yok o bozuk, yok bu bozuk." dediler hâlâ da kimse gelmedi. Burada bir yalandan dolaştı iki kişi başka da bir şey yok." dedi.


Öncü Haber'in telefonla görüştüğü Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin ise vatandaşların tepkisinin aksine belediyenin çalıştığını, "Çalışmıyor." diyenlerin muhalefet yaptığını savundu.

Şahin, "Karaçalı Mahallesi'nde TOKİ'yi su bastı. Toki’nin iç kısmındaki müteahhitten kaynaklanan problem var tabii şu anda içeride bodrum katları da su doluyor. Bizim ekipler suyu çekiyor, çekmeye çalışıyorlar. Çektikleri kısmı tekrar çekiyorlar, tamamen müteahhitten kaynaklanan sıkıntı var. Müteahhidin yapmış olduğu eksik ve hatalı işlerden dolayı. Arkadaşlar müdahale ediyorlar şu anda çekiyorlar orayı. Belediye ve diğer ekiplerin hepsi oraya geldi. Onlar tabii muhalefet dağıtıyor biliyor musun? Bir de işgüzarlar var. Sıkıntı yok ben de zaten şu an sahadayım. Ben ve ekiplerim öğleden beri komple sahadayız. Ekiplerimiz sahada çalışıyorlar. Şimdi kanalizasyon müdürünü görevlendirdik. O da transparan yaptı, tekrar devam ediyor çalışmaya. Yani hiç problem yok." şeklinde konuştu.

Yorumlar (9)
memet 2 ay önce
klasik dinci kafası. bir iş yapmaz ama herkese pislik atar. işine bak yobaz
Aa 2 ay önce
Toki'den ihale mi talep edilsin yani başkan?
Can öztürk 2 ay önce
Metek Toki sular altında
Vatandaş 2 ay önce
Yav birde utanmadan, sıkılmadan üste çıkıyor..
Yamalı Pantalon 2 ay önce
Rezillik paçadan akıyor. Başkan etek boyu peşinde.
KÜRŞAT YILMAZ 2 ay önce
Başkan survivor'ı, Power Türk'teki kadın şarkıcıları ve Akdeniz Oyunlarındaki voleybolcu kızları takip ediyor; rahatsız etmeyin...
Ali 2 ay önce
Miletin donuyla ugrasmaktan....
BEKİR HELİMERGÜN 2 ay önce
belediyenin yapabileceği bişey yok. su tabandan kaynıyor. zeminden fokur fokur kaynıyor. adamlar beton bile atmamış. yağan yağmur suları direk binanın içine giriyor her taraftan. hadi zemin belediyelikte çatıdan aşağısı komple su alıyor onlarıdamı belediye yaptı. bina üst katları dıştan bile su alıyor. işiniz gücünüz yalan dolan haber. gelip baktınızmı ben sizi hiç görmedim bodrum katlarda.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık